BALIKESİR'de  polis, vatandaşların Kurban Bayramını güvenli bir şekilde geçirmesini sağlamak amacıyla "HUZUR-28" adı altında daha önceden belirlenen adreslere eş zamanlı operasyonlar gerçekleştirdi. 

Balıkesir Emniyet Müdürü Hasan Onarn bizzat yönettiği helikopter destekli operasyonda 67 ekip 219 polisin katılımıyla 80 adrese  eş zamanlı baskınlar yapıldı. Suç ve suçlulara yönelik "HUZUR-28" operasyonunda çok sayıda şüpheli yakalandı. Suç aletleriyle birlikte uyuturucu madde ele geçirildi.

BALIKESİR Valisi Haban Şıldak, “Bugün sabah emniyetimizin güzel bir çalışması oldu" diyerek İl Emniyet Müdürlüğünce bu sabah gerçekleştirilen operasyona ilişkin bilgi verdi.  Şıldak şunları söyledi: 

"Balıkesir Huzur-28 adındaki bu operasyon gayet iyi sonuçlar verdi. Amacımız başta uyuşturucu olmak üzere silah kaçakçılığı, çete suçları, yani suç ve suçla ilgili tüm unsurların üzerine gitmek, baskılamak, asayişi, huzuru bozan kişilere fırsat vermemektir.

Yapılan çalışmada 67 ekip 219 personel, bir helikopter desteğiyle 80 adrese sabah 06.30 itibariyle girilip operasyon gerçekleştirilmiştir.

Önemli miktarda bağımlılık yapıcı maddenin yanı sıra uyuşturucudan elde edilen 13 bin 600 TL, 18 senet ve kaçak tekel ürünleri ile 7 tabanca ele geçirilmiştir. 24 mahkumiyet kararı bulunan kişi yakalanmış ve adalete teslim edilmiştir.” 

Editör: Macit ERMİŞ