2022-2023 eğitim öğretim yılının son gününde öğrencilerin karne heyecanına bu yıl Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Nazif Yılmaz da ortak oldu. Altıeylül ilçesi’ne bağlı Balıklı’da Balıklı İlkokulu ve Plevne Mahallesi’nde bulunan General Kemal Ortaokulu öğrencileriyle bir araya gelen Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Nazif Yılmaz yaz tatiline giren öğrencilere nasihatlerde bulundu.

BAKAN YILMAZ: “ÇOCUKLAR DİJİTAL
MECRALARDA DEĞİL SOSYAL ALANLARDA BULUNUN”

Öğrencilerle sohbet eden Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Nazif Yılmaz,  daha sonra velilerle bir araya gelerek şunları ifade etti:

“Sayın bakanımız Yusuf Tekin’in selamlarını ilimizdeki çocuklara ve velilere iletmiş olduk. Valimize, öğretmenlerimize, il müdürümüze, kaymakamlarımıza, belediye başkanlarımıza, muhtarlarımıza, burada emeği geçen bütün velilerimize çok teşekkür ediyoruz. Güzel ve mutlu bir yaz tatilini çocuklarımız için temenni ediyoruz”

BAKAN YILMAZ: “GÜZEL VE MUTLU BİR YAZ TATİLİ DİLİYORUM”

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Nazif Yılmaz, “2022-2023 eğitim öğretim yılında karne gününde Balıkesir Altıeylül ilçesi Balıklı Mahallesi’nde çocuklarımızın karne heyecanını velilerimiz ve valimizle birlikte yaşadık. Yaz tatilinde annelerinizin, babalarınızın yanında olun, onlarla yardımcı olun. Arkadaşlarınızla dijital mecralarda değil, sosyal medyada değil tam aksine sosyal ortamda oyunlar oynayın, birlikte kıra, bayıra çıkın dedim. Dolayısıyla bu mesajları vermiş olduk. Sayın bakanımız Yusuf Tekin’in selamlarını ilimizdeki çocuklara ve velilere iletmiş olduk. Valimize, öğretmenlerimize, il müdürümüze, kaymakamlarımıza, belediye başkanlarımıza, muhtarlarımıza, burada emeği geçen bütün velilerimize çok teşekkür ediyoruz. Güzel ve mutlu bir yaz tatilini çocuklarımız için temenni ediyoruz” diye konuştu.


BAŞKAN AVCI: “BAKAN YARDIMCIMIZ
AZİF YILMAZ İLE ÖĞRENCİLERİMİZLE BİR ARAYA GELDİK”

Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı; “Bugün Balıklı İlkokulu-Balıklı ve General Kemal Ortaokul’nda öğrencilerimizle bir araya geldik. Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Nazif Yılmaz’ın katılımıyla Altıeylül ilçemizde öğrencilerimizin karne heyecanına ortak olduk” dedi.

BAŞKAN AVCI: “KARNE HEYECANINI BİRLİKTE YAŞADIK”

Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, “Bugün Balıklı İlkokulu ile Balıklı ve General Kemal Ortaokulu’ndaki öğrencilerimizin karne sevincine ortak olarak onları bu heyecanlı ve mutlu günlerinde yalnız bırakmadık. Gelecek vadeden çocuklarımıza yılın tüm yorgunluğunu atacakları güzel bir tatil geçirmelerini diliyorum. Bir sene boyunca çocuklarımız yoğun bir tempoyla çalıştılar artık yaz tatillerine giriyorlar. Ben öğrencilerimize, öğretmenlerimize iyi tatiller diliyorum. İnşallah güzel bir şeklide dinlenerek zinde yeniden Eylül’de buluşmak dileğiyle” dedi.

Öğrencilerin karnelerini;  Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Nazif Yılmaz, Vali Hasan Şıldak, Altıeylül Kaymakamı Turgay Hakan Bilgin, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Birol Şahin, Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı ve Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Keren verdi.

Editör: Macit ERMİŞ