Balıkesir’de yıllarca öncü konumunda olan ve başarılı kalp ve damar cerrahisi ameliyatlarına imza atan Balıkesir Atatürk Şehir Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi ekibinden bir ilk daha gerçekleşti.

Kalp ve Damar Cerrahisi Bölümü hekimleri Op. Dr. Kenan Değirmenciler, Op. Dr. Volkan Aksu ve ekibi tarafından Balıkesir’de gerçekleştirilen operasyon başarıyla sonuçlanırken sağlık alanında önemli bir başarıya daha imza atılmış oldu.

Toplumda ''kapalı yöntem'' veya ''mini baypas'' olarak da bilinen Minimal İnvaziv Kalp Cerrahisi Ameliyatı, göğüs kemiği kesilmeden, küçük kesilerle kalbe ulaşılarak gerçekleştiriliyor.

balikesir-kalp-doktor1

Her derde deva olan Semizotu o hastalığa da iyi geliyor Her derde deva olan Semizotu o hastalığa da iyi geliyor

Ameliyat sonrası hastaların bu sayede daha konforlu bir şekilde yaşamlarını sürdürebilmesi amaçlanmakla birlikte hem kozmetik açıdan daha küçük yara izleri oluşması hem de hasta ameliyat sonrası daha az acı hissetmesi ve hastaların kısa süre içinde yeniden sosyal yaşamlarına dönebilmesini sağlıyor.

Kalp ve Damar Cerrahisi uzmanı Op. Dr. Kenan Değirmenciler, “Kalp cerrahisinde son zamanlarda gelişen teknoloji sayesinde üretilen yeni nesil malzemelerle kalp ameliyatları, göğüs ortadan yarılmadan, göğüs duvarı bütünlüğü bozulmadan ve böylece kemik kesilmeden küçük kesilerle aynı nitelikte ve etkinlikte gerçekleştirildi.

balikesir-kalp-doktor1 (2)

Hastamızın sağlığına kavuşması ve yeni uygulanan yöntemlerin hastanemizde Sayın Başhekimimiz Doç. Dr. Abdullah Osman Koçak’ın da destekleri ile yapılmasından dolayı son derece mutluyuz” dedi.

balikesir-kalp-doktor3

Kıymetli hekimlerimize ve kalp damar cerrahisi ekibine teşekkür ederiz.

Haber: Hidayet HAYAT

Editör: Macit ERMİŞ