Balıkesir, şafak vaktinde "bu kadarına da pes" dedirten bir olaya tanıklık etti. Siren ve ışıklarını kullanarak yol alan ambulansta tam tamına 9 kilogram esrar ele geçirildi.

İŞTE OPERASYON ANI

Balıkesir Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, bugün şafak vaktinde önemli bir operasyona imza attı.  Takip sonucu durdurulan ambulanstan 9 kg. esrar çıktı.

Örnek ve öncü Balıkesir İtfaiyesi'nden bir Halil geçti Örnek ve öncü Balıkesir İtfaiyesi'nden bir Halil geçti

Edinilen bilgiye göre, Narkotik Suçlarla Mücadele ile İstihbarat şube müdürlüklerine bağlı ekipler, Balıkesir'e hasta nakil aracıyla uyuşturucu getirileceğnini bilgisine ulaştıktan sonra harekete geçti. 

Değirmenboğazı mevkisindeki Okan A. yönetimindeki ambulansı durduran ekipler, narkotik dedektör köpeği "Dangal" eşliğinde ambulansta yaptığı aramada, 9 kilo 14 gram esrar ile ruhsatsız tabanca ele geçirdi.

Ambulans sürücüsü Okan A. ile acil tıp teknisyeni Aptullah Y. ve Cankan E. gözaltına alındı. 

Ambulansın sadece özel hastanelere hizmet verdiği ve acil tıp teknisyeni Aptullah Y'nin kamuda görev yapmadığı bilgisine ulaşıldı.

hastan-esrar

Son dönemde özellikle uyuşturucu, göçmen kaçakcılığı konularındaki operasyonlarıyla dikkat çeken Balıkesir Polisi'nin başarısı alkış aldı. 

Editör: Macit ERMİŞ