Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Ak Parti Balıkesir İl Başkanı olarak atadığı Mehmet Aydemir, il binasına gelişte "bakan" gibi karşılaştı. Aydemir, "Tüm teşkilat mensuplarımıza, hemşehrilerimize şükranlarımızı sunuyoruz. Birlikte yürüyecek çok yolumuz var." dedi. Ardından ilk hedefi, "Büyükşehir ve 20 ilçe belediyesi AK Parti'ye kazandıracağız" ifadeleriyle açıkladı.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Balıkesir İl Başkanı olarak ataması yapılan Mehmet Aydemir görevine başladı. Parti binasında kalabalık bir partili topluluğu tarafından karşılanan AK Parti İl Başkanı Mehmet Aydemir’in ilk mesajı yerel seçimlere yönelik oldu.

ekrem-basaran-mehmet-aydemir

Üç yıl sürdürdüğü il başkanlığı görevini sağlık sorunları sebebiyle afıını isteyerek alnını akıyla bırakan Diş Hekimi Ekrem Başaran ile Kadın Kolları Başkanı Meral Cengiz'in karşıladığı Mehmet Aydemir, il binasına gelişinde "bakan" muamelesi gördü. 

ekrem-basaran-mehmet-aydemir4

Ahmet Akın sözü: Balıkesir 5 yılın sonunda öncü kent olacak Ahmet Akın sözü: Balıkesir 5 yılın sonunda öncü kent olacak

AK Parti Balıkesir teşkilatıyla birlikte 2023 yılında yapılacak yerel seçimlerde 20 ilçe ile birlikte Büyükşehir Belediyesi’ni de tekrar kazanmak için çalışacaklarını söyleyen Mehmet Aydemir, Balıkesirliler ile birlikte el ele gönül gönüle vererek Balıkesir’in yarınlarını inşa edeceklerini kaydetti.

AYDEMİR'İN GELİŞİYLE
BİRLİK BERABERLİK ZİRVE YAPTI

ekrem-basaran-mehmet-aydemir1


İl başkanlığı adaylığı için Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın karşısına birlikte çıktıkları Abdullah Altıntaş, Mustafa Çanakçı ve Karesi İlçe Başkanı Hakan Aka'yı da yanına oturtan AK Parti'ni çiçeği burunnudaki li başkanı Mehmet Aydemirşunları söyledi:

 “Genel merkezimizin istişareleri sonucunda Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle AK Parti İl Başkanlığı görevine atanmış bulunmaktayım. Bundan sonraki süreçte teşkilatımızın tüm kademeleriyle birlikte 2024 yerel seçimlerinde bütün gayretimizi ortaya koyarak 20 ilçe ve Büyükşehir Belediye Başkanlığımızı kazanmaya odaklanarak çalışmalarımızı gerçekleştirecek, her bir hemşehrimizle birlikte el ele gönül gönüle Kuvayi Milliye şehrimizin yarınlarını inşa edeceğiz.

Ayrıca geleceğimizin teminatı, gençlerimizi yarınlara hazırlayan ve özveriyle çalışan tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü gönülden kutluyorum. Sözlerime son verirken önce Filistin’de yaşanan zulüm ve acının bir an önce son bulmasını temenni ederek yaşasın zalimler için cehennem diyorum.” 

Editör: Macit ERMİŞ