Balıkesir Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğüne (BASKİ) ait arıtma tesisinde meydana gelen gaz kaçağını tamir için kuyuya inen 2  işçi yaşamını yitirdi.

baski-iscileri-oldu

Balıkesir Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü'ne (BASKİ) ait  Altıeylül Ovaköy mahallesindeki arıtma tesisinde meydana gelen gaz kaçağı sonucu 2 işçi öldü.

BASKİ çalışanları Ceyhun Balcı ve Mustafa Karakoç, arıtma tesisindeki terfi istasyonunda pompa arızasını tamir ederken gaz kaçağı meydana geldi.

Balcı ile Karakoç ile birlikte ekipte yer alan BASKİ çalışanları, arkadaşlarının sessizliğe bürünmesi sonrası kurtarma ve sağlık ekiplerine haber verdi.  Olay yerine gelen ekiplerin müdahalelerine rağmen iki işçi kurtarılamadı.  Ekipler, Ceyhun Balcı ve Mustafa Karakoç'un cansız bedenlerini çıkardı. 

BASKİ Genel Müdürü İzzet Günal, bugünkü olağanüstü genel kurul toplantısında iki personelin gazdan zehirlendiklerini açıklamıştı.

Olayda yaşamlarını yitiren personelin isimlerinin Mustafa Karakoç ve Ceyhun Balcı olduğu öğrenildi.

BASKİ Genel Müdürü İzzet Günal, “iki arkadaşımızı Ovaköy’deki arızayı gidermeleri için görevlendirmiştik; burada çıkan gazdan dolayı zehirlenerek hayatlarını kaybettiler, çok üzgünüz” diye konuştu.

Olayda yaşamını yitiren Mustafa Karakoç ve Ceyhun Balcı’nın cenazeleri yarın toprağa verilecek.

Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, mesai arkadaşlarının vefat haberini derin bir üzüntüyle karşıladığını belirterek, ailelere başsağlığı diledi.

Başkan Yılmaz'ın yanı sıra çok sayıda yerel yönetici baş sağlığı mesajları yayımlanarak üzüntülerini paylaştı.

Editör: Macit ERMİŞ