SAVAŞTEPE'de bir ağıldan 37 koyun çaldığı öne sürülen 2 kişi, Jandarmanın takibi sonucu kısa süre yakalandı ve adli makamlarca tutuklandı.
Aşağıdanışment Mahallesinde oturan Cengiz Çetin, kısa süre içinde koyunlarını eksiksiz bularak kendisine teslim eden Jandarma ekiplerine teşekkür etti.

Olay Savaştepe kırsal Aşağıdanışment Mahallesinde yaşandı. Sabah saatlerinde hayvanlarına bakmak için ağılına giden Cengiz Çetin, hayvanların yerinde yeller estiğini görünce Jandarma'yı aradı. 

Savaştepe İlçe Jandarma Ekipleri ve Balıkesir İl Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT) soruşturma başlattı. Cengiz Çetin’e ait ağıldan çalınan 37 koyunun yaya bir şekilde Savaştepe merkezde bulunan başka bir ağıla getirildiği tespit edildi. Bu ağıldan da araca yüklenen koyunların Balıkesir’in Altıeylül İlçesine bağlı Dereçiftlik mahallesinde bir vatandaşa satıldığı öğrenildi.

Adrese yapılan operasyonda 37 koyun ele geçirildi. Koyunlar Sahibine teslim edilirken, olaya karışan 3 kişi Savaştepe’de gözaltına alındı. Jandarmada ki sorgusunun ardından adliyeye sevk edilen sanıklardan Ş.Ç. ve T.C. çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Hakan Şehirli: Desteğinizi karşılıksız bırakmayacağız Hakan Şehirli: Desteğinizi karşılıksız bırakmayacağız

Jandarmaya Teşekkür Etti

Koyunları çalınan Cengiz Çetin, kısa süre içinde koyunlarını eksiksiz bir şekilde bularak kendisine teslim eden Jandarma Ekiplerine teşekkür etti.

Editör: Macit ERMİŞ