Balıkesir'de, daha hızlı ve etkili hizmet sunabilmek amacıyla "İcra Dairelerinin Etkinliğini Artırılması Projesi" çerçevesinde ‘Pilot İcra Dairesi’nin açılışı yapıldı. 

balikesir-icra7

Balıkesir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından kiralanan Gaziosmanpaşa Mahallesi’ndeki eski Türk Telekom Binası tadilattan geçirilerke Adliye Ek Hizmet Binasına dönüştürüldü. Bina, Balıkesir'deki İcra Dairelerine tahsis edildi. 

İcra dairelerinin etkinliğinin artırılması projesi kapsamında Balıkesir Adliyesi Ek Hizmet binasında 1 Eylül 2023 tarihi itibariyle  faaliyete geçen yeni icra dairesi modelinin, pilot uygulaması kapsamında Balıkesir İcra Dairesi'nin resmi açılışı için tören düzenlendi. 

Törene, Adalet Bakanlığı İcra İşleri Daire Başkanı  Yusuf Arapoğlu, Balıkesir Cumhuriyet Başsavcısı  Abdulkadir Akın, Adalet Komisyonu Başkanı Sayın Mehmet Soner Sağıroğlu, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Mehmet Emin Şen,  Baro Başkanı  Sayın Nadir Karakaşlı, Balıkesir Hakimleri ve Cumhuriyet Savcıları ile adliye personeli katıldı.

Törende yapılan konuşmalarda, Balıkesir Adliyesince İcra Dairelerinde bütünlüğün, koordinasyonun ve mükemmelliğin hedeflendiği yeni icra modeli ile vatandaşlarımıza daha hızlı ve etkin bir hizmet sunulacağı kaydedildi. 

balikesir-icra2

balikesir-icra1

balikesir-icra3

balikesir-icra4

balikesir-icra5

 Balıkesir İcra Müdürlüğü Açılış Töreni sonrasında günün anısına hatıra fotoğrafı çektirildi.

Editör: Macit ERMİŞ