Balıkesir'de uyuşturucu madde imalatçılarına ve bunların satışını yapanlar ile sokak satıcılarına yönelik eş zamanlı olarak düzenlenen “NARKOGÜÇ" operasyonunda 49 kişi yakalandı, 12 kilo uyuşturucu madde, 20 bin hap ile çok sayıda suç aleti ele geçirildi. 

HASAN YİĞİT BİZZAT YÖNETTİ

narko-guc-oh

BALIKESİR'de uyuşturucu tacirlerine yönelik ilk kez geniş çaplı ve planlı bir operasyona sahne oldu. Balıkesir'in metropol ilçelerindeki operasyonu, Emniyet Genel Müdür Yardımcısı iken 4 ay önce Balıkesir'e İl Emniyet Müdürü olarak atanan ve ihtisas alanı Kaçakçılık, Organize Suçlar ve Terörle Mücadale olan Hasan Yiğit bizzat yönetti.

Çarşıda bayram öncesi yollar trafiğe kapanıyor Çarşıda bayram öncesi yollar trafiğe kapanıyor

ÜÇ AY TAKİP,
ARDINDAN YILBAŞI TEMİZLİĞİ!

İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı 82 ekip, 6 Özel Harekat unsuru, 2 hava aracı, 5 Narkotik Dedektör Köpeği ve toplam 305 personelin katılımıyla Altıeylül, Karesi, Ayvalık, Bandırma, Burhaniye ve Edremit'te uyuşturucu ticareti yapan ve finans sağlayan 49 şüpheli yakalandı… Üç ay süren teknik takip sonucu gerçekleştirilen operasyonlarda çok sayıda suç aleti ve uyuşturucu ele geçirildi…

İŞTE OPERASYON ANLARI

NARKOGÜÇ'TE ELE GEÇİRİLENLER

Balıkesir'deki sokak satıcılarına il dışından uyuşturucu madde temin ve finanse eden şahısların da tek tek yakalandığı operasyonda; 

» 2 kilo 132 gram Metamfetamin,
» 10 kilo 149 gram Esrar,
» 4 parça halinde 181 gram Sentetik Kannabinoid,
» 20.490 adet Sentetik Ecza Hap,
» 2 Parça Halinde 2,5 Gram Kokain,
» 297 Adet Ecstacy Hap,
» 15 adet uyuşturucu madde içiminde kullanılan aparat,
» 13 adet Ruhsatsız Tabanca,
» 237 adet değişik çap ve ebatlarda Fişek,
» 5 adet Ruhsatsız Av Tüfeği 
» 2 adet Hassas Terazi,
» 1 adet kurusıkı tabanca,
»11 paket Sigara Sarma Kağıdı,
» 9.520 adet Doldurulmuş Dal Sigara,
» Uyuşturucu madde ticaretinden elde edildiği değerlendirilen 34.585 TL para ele geçirildi. 

HER AN ENSELERİNDEYİZ

hasan-yigit-uniformali

Balıkesir Emniyet Müdürü Hasan Yiğit, "NARKOGÜÇ" operasyonunda yer alan ekipleri tebrik ederken, şehir sakinlerine de "Gençlerimizi ve geleceğimizi zehirleyen uyuşturucu tacirlerine göz açtırmayacağız. Her an enselerindeyiz. Bizden kaçamayacaklar." ifadeleriyle kararlı ve planlı mücadelerinin süreceğini hatırlattı. 
 

Editör: Macit ERMİŞ