GÜNDE ORTALAMA 10 BİN HASTA

Balıkesir ve çevre illerden gelen vatandaşlara 3. basamak sağlık hizmeti veren Atatürk Şehir Hastanesine yeni bir çocuk hastalıkları uzmanı atandı. Günde ortalama 10 bin kişinin muayene edildiği hastanedeki doktor sayısı 370'ye yükseldi.

SAĞLIKTA BÜYÜK GELİŞİM YAŞANIYOR

sehir-hastanesi

Balıkesir sağlık alanındaki açığını kapatma yolunda hızlı yol alıyor. İl Sağlık Müdürü Serkan Kadir Keskin ve ekibinin gayretli çalışmaları sonucu Eğitim ve Araştırma Hastanesine dönüşen Atatürk Şehir Hastanesi, açılan yeni bölümleriyle de Balıkesirliler'in şifa için başka illere gitmesine gerek bırakmazken, akademik gelişimini de sürdürüyor.

Bu kapsamda Atatürk Şehir Hastanesine bir uzman hekim daha atandı.

Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünce, ataması yapılan Doç. Dr. Fatma DEMİRBAŞ AR  Balıkesir'de gelerek görevine başladı. Uzmanlık alanı Çocuk Gastroenteroloji olan Doç. Dr. Fatma Demirbaş Ar hAtatürk Şehir Hastanesi'nde hasta kabulüne başladı.

Başhekim Abdullah Osman Kocak, hasta kabulüne başlayan Ar'ı tebrik ederek yeni akademik kariyerlerinde başarılar diledi. 

ÇOCUK DOKTORU SAYISI 17 OLDU

Abdullah Osman Kocak 10Bu arada, Balikesir Şehir Hastanesindeki uzman çocuk doktoru sayısı 17'ye yükseldi. 

Balıkesir Tıp Fakültesi Hastanesinde bir ilk daha Balıkesir Tıp Fakültesi Hastanesinde bir ilk daha

Balıkesir ilçeleriyle çevre illerdeki vatandaşlara sağlık hizmeti veren ve günde ortalama 10 bin hastanın muayene edildiği Atatürk Şehir Hastanesinde 370 doktor görev yapıyor. 

Muhabir: Hidayet HAYAT