Balıkesir'de sağlık alanında güzel işler olmaya devam ediyor. Balıkesirli bir isim olan Uz. Dr. Serkan Kadir Keskin'in müdür olarak atanması sonrası kendini hissettiren yatırımların peyderpey devreye alınmasıyla, çecre illerle aradaki fark kapanmaya başladı. Müdür Keskin'in "A Takımı"ndaki  isimlerden biri olan Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı İsmail Mert, milletvekili aday adaylığı sürecisinden sonra yeniden göreve döndü. Mert, göreve dönüşünü İnme, Yanık, Nükleer Tıp ve Radyasyon Onkoloji için ek yatırımları açıklayarak duyururken, Üremeye Yardımcı Tedavi Merkezi (ÜYTE)  müjdesi de verdi. 

Balıkesir İl Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Dr. İsmail MERT'in açıklamaları şöyle: 


İsmail Mert (solda), Sağlık Müdürü Serkan Kadir Keskin ile görülüyor

Şehrimizin sağlık planlaması, yatırım ve hizmetlerini en üst düzeye çıkarmak ve devam eden sağlık hizmet kalitesini arttırmak için bugün Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı olarak tekrar göreve başladım.

Eğitim Araştırma statüsü kazandırdığımız; Atatürk Şehir Hastanesi ve Bandırma Eğitim Araştırma Hastanesi'ne atanan hocalarımızın kadrolarının arttırılarak eğitim kliniklerine dönüşmesi,

Önemli sağlık yatırımları olan; 400 yataklı Balıkesir Devlet Hastanesi, 400 yataklı Edremit Devlet Hastanesi ve 400 yataklı yeni Bandırma Devlet Hastanesi gibi bölge hastaneleri ve Balıkesir Askeri Hastane yerine yapılacak olan 140 yataklı Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi yanı sıra Susurluk-Manyas-Kepsut-Sındırgı-Savaştepe Devlet Hastaneleri ve 1.Basamak Sağlık Hizmet yatırımları,

Özellikli Hizmet olarak tanımladığımız; Atatürk Şehir Hastanemizde hizmete giren İnme Merkezi, Yanık Merkezi, Nükleer Tıp için ek yatırımlar, Radyasyon Onkoloji için ek yatırımlar ve hizmete girmek üzere olan (ÜYTE) Tüp Bebek Merkezlerinin hizmete girmesi ile vatandaşlarımız şehir dışına gitmek yerine kendi ilimizde hizmet almaları temin edilmiş olmaktadır.

Bu anlayış ile şehrimizde; çalışanlarımızın mutluluğu ve hastalarımızın memnuniyetini sağlamak üzere ilk günkü azim ve gayretle çalışmaya devam ediyoruz. 

Tüm hemşehrilerimize Selam ve Muhabbetle."