BALIKESİR Mega Yıldız Lokanta, hünerli elleriyle yemeklere lezzet katan ve müşterilere sunum yapan personeline yönelik motivasyon amaçlı uygulamasıyla da örnek bir işletme olduğunu kanıtladı. 

Yaklaşık 50 kişinin istihdam edildiği Mega Yıldız Lokantası, işin mutfak ve sunum bölümünde çalışan personeli arasından her ay iki ismi altın ve plaketle ödüllendiriyor. Yönetici pozisyonundakilerin dahil edilmediği uygulamada, başarılı isimler lokanta çalışanları arasındaki olmayla belirleniyor. 

Motivasyonu en üst seviyede tutan uygulama hem kaliteyi, hem müşteri memnuniyetini beraberinde getiriyor. 

Mega Yıldız Lokantası'nın işinin ehli patronu Sinan Ergüven bugün ise, lokantanın yönetiminde baş aşçı, müdür ve müdür yardımcıları ile muhasebeci pozisyonunda görev üstlenen isimlere sürpriz yaptı. 

Ergüven, Mega Yıldız'ın marka değerini iyi yöneten Ramiz SÖZTUTAN, Fedai ÖRÜN, Şerife ÇOBAN, Tuğba ARSLANBAŞ, Yunus Emre ERGÜVEN'i altın ve plaket vererek onurlandırdı. 

Mega Yıldız'ın patronu Sinan Ergüven, müşterilerinin damaklarında tat bırakan Balıkesir lezzetleriyle buluşturan ekibini tebrik ederek şu ifadeleri kullandı: 

"Bugün Mega Yıldız Lokantası'nda unutulmaz bir gün yaşadık! Yöneticilerimize gururla altın ve plaket ödüllerini takdim ettik. Bu ödüller, onların fedakarlıkları, liderlikleri ve özverili çalışmaları için hak ettikleri bir takdiri temsil ediyor. Mega Yıldız Lokantası'nın başarısının arkasında bu yetenekli ve tutkulu ekibin olduğunu bilmek bizleri gururlandırıyor. Siz değerli misafirlerimize ve çalışanlarımıza teşekkür ederiz. Sizler olmadan bu başarı mümkün olmazdı. Birlikte daha nice büyük başarılara imza atmak dileğiyle" 

Balıkesir Karesi Akıncılar Mahallesi'ndeki Toplu Taşıma Merkezi yakınındaki Mega Yıldız Lokantası, hem lezzetleriyle hem de otantik ortamıyla müşterilerinin damak tadına ve göz zevkine hitap ediyor.

mega-yildiz-sinan-erguven3

Ramiz SÖZTUTAN

mega-yildiz-sinan-erguven4

Fedai ÖRÜN

mega-yildiz-sinan-erguven2

Tuğba ARSLANBAŞ

mega-yildiz-sinan-erguven1

Yunus Emre ERGÜVEN

mega-yildiz-sinan-erguven

Şerife ÇOBAN

MEGA YILDIZ HAKKINDA

Mega Yıldız Aile Lokantasının Kurucusu, İşletmecisi ve Aşçıbaşı Sinan ERGÜVEN Usta ‘’Balıkesir İli Dursunbey İlçesi Meydançayır’da dünyaya geldi. 1988 yılında çırak olarak başladığı mesleki hayatına 1990-1991 Balıkesir İli Pamukçu Kasabasında 2 yıllık süre için kıraathane işleterek devam etti. Ardından ara vermeksizin 1995 yılına kadar birçok yerde çıraklık, kalfalık, garsonluk, aşçılık ve lokantacılık işinin hemen hemen her kademe ve her bölümünde canla başla çalıştı.

1997 yılında askerden döndükten sonra lokanta sektöründe ilk iş yerini, Balıkesir Şehirlerarası Otobüs Terminalinde halk arasındaki tabiri ile eski garajda (şimdiki Toplu Taşıma Merkezi) açtı.

O günden bu güne kadar uzanan, sevgiyle geliştirip büyüttüğü ve hala ilk günkü zevk ve heyecanla işletmesini devam ettirmekte olduğu MEGAYILDIZ Aile Lokantası’nın sahibi olarak, Balıkesir Toplu Taşıma Merkezinde deyim yerindeyse 10 Numara 5 Yıldız hizmet veren bir mekânın mimarı oldu.

MEGA YILDIZ Aile Lokantası’nın sahibi olarak ‘’Aşçıbaşı Sinan ERGÜVEN Usta’’

İşini bir adım daha öteye taşımak için yeniliklere açık ufku ve araştırmacı kişiliğiyle birçok ili ve Dünya ülkesini gezmiş, işletmeci olarak lokantasının içerisinde olması gerektiğine inandığı, yıllar önce hayal edip düşündüğü çocuk oyun parkını hizmete koyup Balıkesir’de bir ilke imza atmıştır. Toplantı, Sunum ve Organizasyonlara uygun özel rezervli otantik odası, ücretsiz otoparkı ile hizmet vermeye başlayan ilk lokanta olmuştur.

Bol yemek çeşidi, güne özel yöresel lezzetleri, sınırsız salata bar, ramazan pidesi vb. gibi daha birçok özel farklı hizmeti ve sürekli gelişime dönük hizmet anlayışıyla dikkatleri üzerine çekmiş ve birçok ünlünün, siyasilerin, belediye başkanlarının, valilerin ve üst düzey konukların uğrak mekânı olmayı başarmıştır. Sinan Usta, gerek yurtiçinden gerekse yurtdışından gelen konuklarına özel lezzetlerini tattırmak için konukevi olarak gördüğü işyerinde, Balıkesir’in ve Ülkemizin tanıtımına katkı sağlamayı hedeflemekte..

Haber: Macit ERMİŞ

Editör: Macit ERMİŞ