Balıkesir-Dursunbey yolunun önemli bir aşaması olan Naipler Viyadüğü tamamlandı ve kullanıma açıldı. Viyadükte incelemelerde bulunan AK Parti Milletvekili Dr. Mustafa Canbey, hayırlı olsun diyerek ilk araç sürüşünü gerçekleştirdi.

Müjdeli haberi ilk duyuran Balıkesir'in gazeteci milletvekili Mustafa Canbey; “Viyadüğümüz artık tamamlandı ve bugün ilk geçenlerden birisi biz olduk. Balıkesir’imize ve Dursunbey’imize hayırlı olsun.” dedi.

“DURSUNBEY YOLU FİNALE DOĞRU”

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Yasin Sağay ile Dursunbey yolunda incelemelerde bulunan Balıkesir Milletvekili Dr. Mustafa Canbey; “Şu an da Dursunbey yolundayız. Özellikle Naip’ler mevkiinde devam eden inşaatın tamamlandığını büyük bir sevinçle görmüş bulunuyoruz. Viyadüğümüz artık tamamlandı ve bugün ilk geçenlerden birisi biz olduk.

Bundan sonra çok az bir kısım, 1,6 km’lik bir yol kaldı. Burayı da bitirdikten sonra Dursunbey tamamen yoluna kavuşmuş olacak. Evet yolun yapımı biraz zaman aldı. Taahhüt edenden kaynaklı sorunlar yaşadık ancak Dursunbey’in yol meselesini artık önemli oranda halletmiş bulunuyoruz. Hayırlı olsun.

Başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlarımıza ve emeği geçenlere teşekkür ederiz. İnşallah bundan sonraki dönemde de hem Dursunbeylilerimize hem Balıkesirli hemşehrilerimize hizmet etmeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

“AMACIMIZ HEMŞEHRİLERİMİZİN GÜVENLE VE HUZURLA SEYAHAT EDEBİLMELERİ İÇİN”

dursunbey-yolu-naipler1

Ulaşımda Balıkesir’e çağ atlattıklarını söyleyen Milletvekili Mustafa Canbey; “Ulaştırmada 2002 yılına kadar Balıkesir’e yapılan bölünmüş yol uzunluğu 76 km idi. Bu 76 kilometreyi biz 700 kilometrenin üzerine çıkardık. İstanbul-İzmir Otoyolu’nun 106 kilometrelik kesimini Balıkesir’den geçiyor. Eskişehir, Kütahya, Balıkesir ve Bandırma, Balıkesir-Manisa arasındaki demiryollarını modernize ederek elektrikli ve sinyalli hale getirdik. Gökköy Lojistik Merkezini kazandırdık. Balıkesir’i hızlı tren ağlarına bağlayacak olan Osmaneli, Bursa, Bandırma, Balıkesir hattının şu anda inşaatı sürüyor. Amacımız hemşehrilerimizin güvenle ve huzurla seyahat edebilmeleri için.

dursunbey-yolu-naipler

Bunun için Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde şehrimizi Türkiye Yüzyılı vizyonlarımıza hazırlıyoruz.” dedi.

Editör: Macit ERMİŞ