OLİMPİYATLARDA KOŞTU
ÇOK SAYIDA  REKORU KIRDI

Sporculuğu döneminde ayyıldızlı arma altında katıldığı uluslararası yarışmalarda kırdığı rekorlarıyla Türk Atletizminin efsane isimleri arasına adını yazdıran milli atlet ve antrenör Hikmet Şen, 2 aydır verdiği yaşam mücadelesini kaybederek Hakk'a yürüdü.

FENERBAHÇE SPORCUSUYDU

Eski efsane milli atlet ve milli takım antrenörlerinden Hikmet Şen, tedavi gördüğü Balıkesir Atatürk Şehir Hastanesi'nde hayatını kaybetti. Fenerbahçe'nin de eski sporcusu olan 80 yaşındaki milli atletin ölümü atletizm dünyasını yasa bürüdü. 

Ölümü dolaşım sistemi kaynaklı olarak kayıtlara geçen Şen'in vefat haberini Türkiye Atletizm Federasyonu duyurdu.

hikmet-sen-balikesir

CENAZESİ 24 EKİM'DE

Federasyondan yapılan açıklamada, “Değerli spor adamı ve antrenörümüz Hikmet Şen’i kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Şen’in cenazesi, yarın Balıkesir’de son yolculuğuna uğurlanacak. Ailesine, sevenlerine ve tüm atletizm camiasına başsağlığı dileklerimizi sunuyoruz.” denildi.

hikmet-sen-kimdir

Milli atlet ve antrenörün yaklaşık 1.5 aydın tedavi gördüğü hastanedeki son ziyaretçileri Ayltıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı ile atletizmin dünyasının önde gelen isimleri arasındaki Necdet Ayaz olmuştu. 

FEDERASYON BAŞSAĞLIĞI MESAJI YAYIMLADI

Hitmet Şen'in vefatı atletizm dünyasında üzüntü yarattı. Türkiye Atletizm Federasyonu, Şen'in vefatını nedeniyle yayımladığı mesajda, "Eski milli atletlerimizden, kıymetli hocamız Hikmet Şen'in vefatını derin bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine başsağlığı diliyoruz." ifadelerini kullandı.

hikmet-sen-kimdir-nereli

Balıkesir'de yaşayan Türk Atletizminin efsane iki isminden biri olan Hikmet Şen kimdir, nereli, hangi rekorları kırdı. Tıkla öğren..

Editör: Macit ERMİŞ