A Milli Kadın Voleybol Takımı oyuncuları, Milletler Ligi maçları için ABD'ye 13 saatlik tarifeli uçakla seyahat edeceklerine tepki gösterdi.

A Milli Kadın Voleybol Takımı oyuncuları, Hande Baladin, Zehra Güneş, Ebrar Karakurt ve takım kaptanı Eda Erdem, sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımlar ile ABD'ye Milletler Ligi maçları için 13 saat boyunca ekonomi sınıfında seyahat edecek olmalarına tepki gösterdiler. 

Ebrar Karakurt, sosyal medya hesabından "Başka takımlar için özel uçak tahsis etmeye devam. Bize gelince ekonomi" notuyla paylaşım yaparken takım kaptanı Eda Erdem, THY’yi etiketleyerek "13 saatlik ABD uçuşu başlasın. Fotoğraftaki takım arkadaşlarımızı bulunuz" ifadelerini kullandı.

Ebrar Karukurt

"En azından koridor ayırmışsınız" diyerek THY'ye tepkisini gösteren Zehra Güneş'e ve takım arkadaşlarına destek veren Hande Baladin, "Geçmişler olsun" dedi. Simge Aköz ise "Kendi imkanlarımızla dahi, daha konforlu bir uçuş imkanı tanımadığınız için teşekkürler" sözleriye tepki gösterdi.

445095312 857011769596294 2801886198142375462 N

Balıkesir Milletvekili Turhan Çömez de Filetin Sultanlarına destek çıktı. Sosyal meyda hesabından yaptığı paylaşımda Çömez, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu'na tepki gösterdi.

Çömez, "Kendin, iş verdiğin müteahhitlerin özel jetlerinde keyif yap, Bayrağımızı dalgalandıran sporcuları, bırak özel uçağı, First klasta bile uçurma. 2 metrelik Filenin Sultanları nı daracık yerlerde uçurmaya utanmadın mı Abdulkadir Uraloğlu? Yoksa ben bir tek sultan bilirim, başkasını tanımam mı diyorsun?" ifadelerini kullandı. 

THY'DEN AÇIKLAMA

Voleybolculardan gelen tepkilerin ardından THY Basın Müşaviri Yahya Üstün, biletleme süreçlerine dair tüm detayların sorumluluğunun ilgili federasyona ait olduğunu söyledi. 

X platformu üzerinden paylaşımda bulunan Üstün, şu ifadeleri kullandı:

"Gerek ulusal, gerek de global düzlemde sporun ve sporcunun en güçlü sektörel destekçilerinden biri olan markamızın, sponsoru olduğu tüm federasyonlarımız için yıllık uçuş kapasitemiz dikkate alınarak, sene başında belirli bir uçuş planlaması yapılmaktadır. Bu kapsamda gerçekleştirilen biletleme süreçlerine dair tüm detayların sorumluluğu ilgili federasyonlara ait olup, yetkililerince sağlanmaktadır."

Bu arada Filenin Sultanlarıyla ilgili olumlu ve olumsuz binlerce paylaşımda bulunuldu. 

Yaşı küçük, aklı çok büyük; 7'de 7 yaptı Yaşı küçük, aklı çok büyük; 7'de 7 yaptı

Bunlardan birini de Sevde Türküsev adlı x kullanıcısı; "Ebrar Karakurt, neden direkt Türk hava Yollarını hedef gösterdi? Oysaki bu kadar basit bir bilgiyi bilmeyecek kadar cahil olamaz! Telefon açıp Örense doğrusunu söylerler. Saatlerdir sanki Türk hava yolları onları business uçurmamış gibi millet THY’ını burada linç ediyor! Ne yapmaya çalışıyor anlamış değilim !" ifadelerini kullanarak yaptı. 

Editör: Macit ERMİŞ