Gazetemiz yazarlarından Dilaver Ayyıldız’ın ikinci şiir kitabı piyasaya çıktı. Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda Fransızca Öğretmeni olarak Anadolu’nun farklı il ve ilçelerinde görev yapan Dilaver Ayyıldız lise eğitimi alırken şiir yazmaya başladı. Üniversite yıllarında da şiirle meşgul olan şairin ikinci kitabı “Gülsafa” Sidas Medya Yayınları arasında piyasaya çıktı.

Şiir yalnızlığın sanatıdır diyen Dilaver Ayyıldız düşüncelerini şöyle ifade etti:

Dilaver_Ayyıldız

Şiir yazma konusunda hiçbir iddiam yok; hiç olmadı. Şiiri seviyorum, sadece bunu söyleyebilirim. Bu nedenle sevdiğim şeye ilgi gösteriyor, onunla ilgileniyorum; sevdiğim şeyi yazıyorum. Yazdıklarımla güzelliğe soluk aldırmaya çalışıyorum. Kendi gök-kubbeme bir resim bırakıyorum, görünmeyen yüzümü şifreliyorum mısralarda.

Jean Cocteau. ‘Şiir öyle bir dildir ki, başka hiçbir dile çevrilemez, hatta yazılmış olduğu dile bile’ demiştir Ben de gayret ediyorum düşüncelerimi duygu haline getirinceye kadar yoğurmaya, ona şekil vermeye, sözcüklerle bir ahenk inşa etmeye. Yazdıklarım kaybolup gitmesin diye de iki kapak arasına alıyorum onları ikinci kez. Sevdiğim, saygı duyduğum şiire sevgimi gösterme çabası benimki.”

divaler-kaphakayyildiz

Dilaver Ayyıldız kitap fuarları ve kültürel organizasyonlara katılarak kitaplarını imzalıyor. Balıkesirli şair Dilaver Ayyıldız, önümüzdeki süreçte de yeni eserleri ile okuyucularının karşısına çıkacak.

Editör: Macit ERMİŞ