AK Parti Bandırma Belediye Başkan adayı olarak yeniden aktif siyaset sahnesine dönüş yapan Balıkesir siyasetinin tecrübeli ismi Cemal Öztaylan, ilçeye gelişinde davul zurnayla karşılandı. "Delikanlı" lakabıyla bilinen Öztaylan, Bandırma'yı bir kez daha AK Parti belediyeciliğiyle tanıştıracaklarını söyledi.

AK Parti Bandırma Belediye Başkan Adayı Cemal Öztaylan, ilçe teşkilatında basın toplantısı düzenledi. 

CHP’nin henüz adayını belirlemediği hatırlatılarak “Karşınızda kimi rakip olarak görmek istersiniz?” sorusuna Cemal Öztaylan, “Bu soruyu bana ilk belediye başkanı olduğumda sorsaydınız cevabım farklı olurdu. Yücel Yılmaz’ın bir sözü var biliyor musunuz? ‘kim gelirse gelsin’” dedi. Toplantının sonunda benzer bir sorunun daha gelmesi üzerine Öztaylan, “Ben santraforum, karşımda kim olduğu önemli değil, ben golümü atarım” ifadelerini kullandı.

cemal-oztaylan-bandir

Ekrem Gökay Yüksel, CHP'li vekile sert çıktı Ekrem Gökay Yüksel, CHP'li vekile sert çıktı

Bandırma’da 15 yıldır süren CHP iktidarını eleştiren Öztaylan, “Nerede kalmıştık” diyerek sözlerine başladı. Öztaylan, seçildiğinde Bandırma’nın 15 yıldır alamadığı hizmeti 5 yıl içinde telafi edeceklerini açıkladı.

Cemal Öztaylan, belediye başkanı olduğunda Cinçukuru, stadyum, Cumhuriyet Meydanı, köy yolları, vilayet binası, otopark, eski mezarlık düzenlenmesi, sahil bandı, Edincik’te üniversite öğrencileri için yurt gibi projelerini hayata geçireceğini söyledi.

Basın toplantısında konuşan AK Parti Balıkesir Milletvekili Ali Taylan Öztaylan, Babası Cemal Öztaylan’ın aday gösterilmesi sürecini anlattı. Taylan Öztaylan, “Çok enteresan sürprizlerle dolu, nasibini yaşadığımız hayatın en çetrefilli dönemi bu oldu. Cemal Öztaylan burada doğdu, burada ekmek yedi. Allah ömür verdiği sürece devam edecek. Cumhurbaşkanımız bu şekilde uygun gördü. Ana istikametimiz Bandırma’ya tekrar AK Parti Belediyeciliğinin bayrağını asmaktır. Cumhur İttifakı bileşenleri olarak AK Partisiyle, MHP’siyle sımsıkı bir halde 31 Mart seçimi için bismillah diyoruz. Ben 20 ilçeden sorumluyum. Cemal Başkanı sizlerin kerim ellerine takdim ediyorum. Gayret bizden, takdiri Allah’tan.” dedi.

“CUMHURBAŞKANIMIZIN EMRİYLE ADAY OLDUM”

cemal-bandirma-b

Aday olma sürecini kamuoyuyla paylaşan Öztaylan, “Aday olmayı istemedim. Kimseyle de kulis yapmadım. Cumhurbaşkanımızın emriyle oldum.” dedi.

Bandırma’da yapacağı çalışmaları da anlatan Öztaylan, şunları söyledi: “Nerede kalmıştık? 15 sene önce bıraktığımız yerden yine başlıyoruz. Cumhuriyet Meydanı’nda 15 yıldan beri tamir edilmeyen mermerleri tamirden, Türkiye’nin en güzel meydanı, sahil yapmak üzere yeniden başlıyoruz. Bandırma’nın 20 yılını düşünerek bin dönüm üniversite yerini ayırttırarak Türkiye’nin ilçedeki ilk fen fakültesini kurdurmuş bugün ilk ilçe üniversitesinin kurulmasına vesile olmuş adamım. Bu tohumları 35 sene önce attım. Bandırma il olursa vilayet binasının yapılması için eski tekel binasını ben almıştım. Tekel binasının tapusunu alacağız, Balıkesir’in 4 milletvekiliyle beraber ‘ Sayın İçişleri Bakanım biz buranın tapusunu size hediye ediyoruz. Burası vilayet binası olmaya yakışan tek yerdir.’ Bandırma’ya vilayet binasına hayırlı olsun diyeceğiz. Sahil bandının tamiratına bu yazı kurtarmak için başlayacağız. . Hiçbir esnafımızı mağdur etmeden, Antalya’daki Konyaaltı gibi yek yönlü Cumhuriyet Meydanı’ndan girişle beraber Türkiye’nin en güzel sahil bandını yapacağız. Bandırma Belediyesini 368 kişiyle bıraktım. Şu anda Bandırma Belediyesi’nde 1000 kişi çalışıyor. Ekmek kutsaldır, mukaddestir kimsenin ekmeğiyle oynamadım oynamamda. Bandırma Belediyesi’nde bir tane bankamatik memuru, işçisi bir tane boş gezenin kalfasını bırakırsam adam değilim. 15 yıldan beri Bandırma Belediyesine sadece tek dingilli 4 kamyon alınmış. Büyükşehirle kardeş olarak Akçapınar’dan Dedeobası’na kadar önce yolları yapacağız. Bütün kırsal mahallelerdeki yolları yapacağız. Edincik’te de 3 yer belirledik. Üniversiteliler için Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) yurdu yapmayı planlıyoruz. Edincik’i Bandırma’nın, Bursa Görüklü’sü yapacağız. Herkesi toplayarak istişare ederek stadın nereye yapılması gerektiğini planlayacağız.”

Editör: Macit ERMİŞ