Dursunbey Folklor Araştırma, Eğitim ve Turizm Derneği (DUFAD) kurucusu ve efsane başkanı 87 yaşındaki Halil Erkek vefat etti.

Halil Erkek Barana4

Geçmişi asırlara dayanan Barana kültürünü yeniden canlandırarak UNESCO'ya girmesine öncülük eden Halil Erkek'in vefatı şehrin kültür sanat camiasında üzüntü yarattı.  

Acı haber, DUFAD yönetimi tarafından duyuruldu. Bir süredir rahatsız olan Halil Erkek'in vefatıyla ilgil DUFAD'ın açıklaması şöyle: 

Vefalı Yurt Kepsut'tan ülkeye örnek dayanışma Vefalı Yurt Kepsut'tan ülkeye örnek dayanışma

CENAZE TÖRENİ 11 MAYIS CUMARTESİ GÜNÜ

B A R A N A Dursunbey

"Dursunbey Barana kurucusu, HALİL ERKEK ağabeyimiz vefat etti.
Balıkesir müzikli sohbet geleneğinin günümüze ulaşmasında Halk bilimi alanımızda yer alması ve genç kuşaklara aktarılmasında büyük katkıları olan değerli bir kişiyi kaybetmenin üzüntüsü içerisindeyiz.
Cenazesi 11 Mayıs Cumartesi günü Dursunbey'de kılınacak öğle namazı sonrası defnedilecektir.
Başta ailesi olmak üzere camiaya, sevenlerine, Baranaya başsağlığı ve sabırlar diliyoruz."

BAŞKAN BAHÇAVAN'DAN TAZİYE MESAJI

Durbunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan, ilçenin kültür ve sanat yaşamına önemli katkıları bulunan Halil Erek'in vefatından duyduğu üzüntüyü yayınladığı mesajla paylaştı.

Bahçavan'ın taziye mesajı şöyle: 

"İlçemiz'in kültürel mirası Dufad Barana'nın kurucusu olan ve Kültürümüzün UNESCO’ya girmesinde büyük emeği bulunan Halil Erkek’in vefat haberini teessürle öğrendim.

Bu vesile ile Halil Erkek abimize Allah’tan rahmet, Barana ahbaplarımıza, ailesine ve tüm sevenlerine sabırlar diliyorum…"

Editör: Macit ERMİŞ