Limak Enerji Uludağ Elektrik Şirketi, Balıkesir'de ve ilçelerinde görev yapan gazetecilerin kullanması için Gazeteciler Cemiyeti'ne maske ve eldiven gönderdi. Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ramazan Demir, LİMAK yetkililerine bu jesti için teşekkür etti. 

SAĞLIKÇILARA MİNNETTARIZ
Gazetecilerin korona günlerinde özveri ile görev yaptığını anımsatan Başkan Demir, "Ulusça koronavirüse karşı müthiş bir mücadele hatta savaş veriyoruz.  Bu savaşta sağlık personeli öncü kuvvet.  Bu noktada sağlıkçılarımızı,  güvenlik görevlilerimizi,  zabıtalarımızı alkışlıyoruz.  Bu savaşta gazetecilerin üstlendiği misyonun da göz ardı edilmemesi gerekiyor. 

GAZETECİLER DE ALKIŞI HAK EDİYOR
Meslektaşlarımız, vatandaşlarımız habersiz kalmasın diye ellerinde kameraları, fotoğraf makinalarıyla neredeyse 7/24 riskli koşullarda görev yapıyor. 
Canla başla görev yapan  gazetecilerin de alkışı analarının ak sütü gibi helal ettiğini söylemek isteriz. 
Meslek örgütü olarak basın emekçilerinin daha sağlıklı koşullarda çalışması ve dikkatli olup korunması için gerekli uyarıları yapıyor, destek olmaya çalıyoruz. 

MASKE ve ELDİVEN JESTİ
Bu noktada Limak Enerji Uludağ Elektrik Genel Müdürü Ali Erman Aytaç'a Balıkesir'deki gazetecileri de düşünerek maske ve eldiven desteği sağladı. Limak Enerji yetkililerine meslek camiamıza karşı gösterdikleri hassasiyet ve jest teşekkür ediyor, örnek olmasını diliyoruz" dedi.  


                                 Ali Erman Aytaç

Demir, gazetecilerin maske ve eldivenleri cemiyetten temin edebileceğini sözlerine ekledi.