Yerel seçimlerin ardından Marmara Belediyeler Birliği'nde de yönetim değişti. Marmara Bölgesi'ndeki belediyelerde çoğunluğun CHP'ye geçmesiyle birlik başkanlığına da CHP'li Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey seçildi.

Genel kurulda Balıkesir'deki ilçe belediyelerinden bazılarının da komisyonlarında görev aldığı Marmara Belediyeler Birliği toplantısı için İstanbul'a giden Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın ile ilçe belediye başkanları İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı Ekrem İmamoğlu ile bir araya geldi. 

Son yerel seçimde Marmara Bölgesi'ndeki 11 ilden 8'inin CHP'ye geçmesiyle birlikte Marmara Belediyeler Birliği'nde de yönetim değişti.

Birliğin İstanbul'da yapılan ilk meclis toplantısında, Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Bozbey tek aday olarak gösterildiği seçimde birliğin yeni başkanı oldu.

210 üyenin oyunu alan Mustafa Bozbey, görevi Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın'dan devraldı.

Ahmet Akın, "Halk Günleri"ni Bandırma’dan başlatıyor Ahmet Akın, "Halk Günleri"ni Bandırma’dan başlatıyor

6'sı büyükşehir olmak üzere 11 ilde faaliyet gösteren Marmara Belediyeler Birliği, 1975 yılından bu yana belediyelerin ortak sorunlarına çözümler geliştirilmesi, çevre bilinci, sürdürülebilir şehircilik, göç, sosyal uyum, eğitim ve bilimsel çalışmaların desteklenmesi gibi birçok konu başlığında çalışmalar yapıyor.

Hemen her başkana bir görevin verilidiği Marmara Belediyeler Birliği 2024 Yılı 1’nci Meclis Toplantısnda Sındırgı Belediye Başkanı Serkan Sak da Tarım, Hayvancılık ve Gıda Güvenliği Komisyonuna seçildi.

Editör: Macit ERMİŞ