BALIKESİR'in gurur kaynağı Yamesin Adar Yiğit, Büyükşehir Belediyespor ile olan sözleşmesini yeniledi. Kulüp tesislerindeki törende sözleşmeye  Belediyespor kulübü başkanı Burç Özoğuz ile birlikte imza atan "ilklerin kadını"  Yasemin Adar Yiğit, Temmuz ayının son haftasında başlayacak Paris Olimpiyatları'nda altın madalya sözünü verdi. 

Ahmet Akın, hakem Aytekin Durmaz'ı kadrosuna aldı Ahmet Akın, hakem Aytekin Durmaz'ı kadrosuna aldı

Yasemin Adar Yigit Bel

Balıkesir Büyükşehir Belediyespor, kadın güreşinin altın kızı Yasemin Adar Yiğit ile sözleşme yeniledi. Bugüne değir katıldığı turnuvarlarda 2 kez dünya, 7 kez Avrupa Şampiyonu olan Yiğit, 2020 Tokyo Olimpiyatları’ndaki başarıbıyla da ülkemize kadın güreşte ilk madalyayı kazandıran isim olmuştu. 

Ali Hikmet Paşa'daki Beledyespor Tesisleri’ndeki imza törenindeki konuşmasında Yasemin Adar Yiğit; “2024 Paris Olimpiyatları’nda memleketim Balıkesir'i temsil edeceğimden dolayı çok gururluyum. Desteklerinden dolayı Balıkesir Büyükşehir Belediyespor Kulübü’ne ve aynı zamanda Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın’a teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum.” ifadelerini kullanarak duygularını dile getirdi. 

Adar Yasemin Yigit

Belediyespor Kulüp Başkanı Burç Özoğuz da, “Bugüne kadar başarılarıyla göğsümüzü kabartan Yasemin Adar Yiğit ile yeniden anlaşmaya varmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Paris Olimpiyatları’nda Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Akın’ı, kulübümüzü ve Balıkesir’imizi en iyi şekilde temsil edeceğine inancımız tam. Gönlümüz Yasemin’le olacak. Birlikte nice zaferler kazanmaya devam edeceğiz” dedi.

Editör: Haber Merkezi