Sosyal paylaşım platformu TikTok'ta, para karşılığı müstehcen içerikli canlı yayıp yapıp 1 saatte 100 bin lira topladığı iddiasıyla gözaltına alınan kadın, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

İçerik üreticisi kadının ifadesinde;  "1 saatte 100 bin lira kazanmadım. O gün 7 bin 500 lira kazandım. 5-6 ayda 20 bin lira kazanıyordum. Bilerek göğsümü açmadım. Düğmem koptu. Benden daha kötüleri var. Ben en azından kötülük yapmadım. Evimin kirasını karşılayamadım, mecbur kaldım. Pişmanım." dediği öğrenildi.

BAKANLIKTAN AÇIKLAMA

İsmail Özkan'a ABD'de 'Kültür ve Sanat Elçisi' ödülü İsmail Özkan'a ABD'de 'Kültür ve Sanat Elçisi' ödülü

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı da kamuoyunda tepki çeken görüntülerin ardından açıklama yaptı.

Açıklamada şöyle denildi:

''Bazı basın yayın organlarında yer alan bir TikTok kullanıcısının uygunsuz görüntülerle hediye ve bağış toplaması haberleriyle ilgili aşağıdaki açıklamanın yapılması uygun görülmüştür. Haberlere konu olan sosyal medya kullanıcısı tarafından yapılan paylaşımlarda; çocukların psikososyal gelişimini olumsuz yönde etkileyecek, çocukların ihmal ve istismarı ile kadınlara yönelik hakaret içerikli, küçük düşürücü, kişi onur, şeref ve saygınlığını rencide edecek nitelikte görsellere yer veren görüntülerin yer aldığı anlaşılmıştır. Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğümüzce bahsi geçen içeriğin kaldırılması, erişimin engellenmesi talebinde ve şahıs hakkında suç duyurusunda bulunulmuştur.''

Editör: Macit ERMİŞ