Balıkesir'de sivil toplum örgütleri, yeni kurulacak 61. hükümette, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Balıkesir Milletvekili Ahmet Edip Uğur'un bakan olarak yer alması için Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a mektup gönderdi.

Balıkesir'de 86 sivil toplum örgütünün biraraya gelerek kurduğu Balıkesir Sivil Güçler Birliği Derneği yönetimi adına başkan M. Birol Şahin tarafından bugün kargo yoluyla gönderilen mektupta, Ak Parti'nin seçimlerdeki başarısı kutlanırken, ülke genelinde olduğu gibi Balıkesir'deki oy artışına dikkat çekilerek şöyle denildi:

"Saygıdeğer Başbakanımız, öncelikle 12 Haziran 2011 seçimlerinin ülkemize, partinize ve şahsınıza hayırlara vesile olmasını diler, partinizin oyunda dolayı da şahsınızı ve partinizin aday ve teşkilatlarını tebrik ederiz.

Sizin de yakından bildiği üzere Ak Parti il genelinde 22 Temmuz 2007 seçimlerindeki oyunu 285.175 den 355.327 ye çıkartarak büyük bir artış göstermiştir.

Bu artışta şahsınızın ve Hükümetin çalışmaların büyük payı olmakla birlikte Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Sayın Edip Uğur’un gayretli çalışmaları ve Sayın Edip Uğur hakkında Balıkesir ilinde oluşan bir beklentinin payı son derece büyüktür.

Bu beklentinin adı Sayın Edip Uğur’un yeni kurulacak Hükümet’te görev almasıdır.

Seçim süresi boyunca sık sık yerel basında da yer aldığı üzere partinizin gittiği her yerde Balıkesirliler tarafından Sayın Edip Uğur’un bakan olması isteği dile getirilmiştir.

Yakın çalışma arkadaşınız Sayın Edip Uğur’un zaten sizin çok yakından bildiğiniz siyasi, ticari, akademik, sosyal ve kültürel çalışmalarını, başarılarını ve vasıflarını size tekrar etmeyi şık bulmuyoruz.

Sayın Edip Uğur’u Genel Başkan Yardımcısı olarak görmekten Balıkesirliler olarak son derece memnunuz.

Artık Sayın Edip Uğur’u kuruluş çalışmalarını yaptığınız yeni Hükümetin bir üyesi olarak görmek istiyoruz.

Bizler Balıkesir ilinde faaliyet gösteren Sivil Toplum Kuruluşları olarak Balıkesirlilerin bu talebini size iletmeyi ve bu güne kadar verdiğiniz her görevde başarılı olmuş Sayın Edip Uğur’u destekliyor ve ona Hükümetinizde görev vermenizi istirham ediyoruz.

Sayın Edip Uğur Bakan olarak Hükümet üyesi olduğunda son derece başarılı olacağına, şahsınıza ve Hükümetinize büyük katkılar sağlayacağına inanıyoruz.

Balıkesir’in ve sayın Edip Uğur’un hak ettiği Bakanlık görevini tevdi edeceğinize yürekten inanıyor, başarı dileklerimizle selam ve saygılarımızı sunuyoruz. "
 

Editör: Haber Merkezi