Balıkesir Ticaret Borsa Başkanı sevilen iş insanı Mehmet Çetin, Balıkesir Üniversitesi (BAÜN) Tıp Fakültesi Araştırma ve Uyglama Hastanesi’ne 2 katlı, 20 odalı ve 40 yatak kapasiteliservis binası bağışında bulunarak şehirde son yılların en güzel desteğine imza attı. 

mehmet-cetin-baun-tip1

Balıkesir ve çevresine üçüncü basamak niteliğinde sağlık hizmeti sunan Balıkesir Üniversitesi (BAÜN) Hastanesine hayırsever vatandaş Mehmet Çetin tarafından bağışta bulunuldu.

Bağışçı Mehmet Çetin, Sağlık alanındaki teknolojik gelişmelerin ve güncel uygulamaların yakından takip edildiği BAÜN Hastanesi için; bina uygulama projesine uygun olarak, 2 katlı, 20 hasta odalı ve 40 yatak kapasiteli yeni prefabrik yataklı servis binası inşa edecek.

Rektörlükte imzalanan bağış protokolünü, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Oğurlu ile bağışçı Mehmet Çetin imzaladı.

mehmet-cetin-baun-tip2

İmza töreninde konuşan bağışçı Mehmet Çetin, yeni yataklı servis binasının hafriyat, prefabrik betonarme inşaatının yapımı ve hasta odalarının tefrişatını yaptırarak anne ve babası adına Balıkesir Üniversitesine bağışlayacağını ifade ederken, yapılacak yataklı servis binasının hayırlı olmasını diledi.

BAÜN Rektörü Prof. Dr. Yücel Oğurlu da  sunduğu katkı ve örnek davranışı dolayısıyla iş insanı Mehmet Çetin’e teşekkür ederken, yapılacak yeni binanın hayırlı olması temennilerinde bulundu.

ALKIŞI HAK ETTİ

mehmet-cetin-baun-tip

Balıkesir Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Çetin, 40 bine yakın öğrencisiyle Balıkesir'in bacasız fabrikası üniversitesini çok önemli ve anlamlı bir bağışta bulunarak şehirde son yılların en güzel girişimine imzasını attı. Şehrin sevilen iş insanı Çetin, merhum Burhan Erdayı'dan sonra Balıkesir Üniversitesi'ne en ciddi desteği sağlayacak isim olarak alkışı hak etti.

MEHMET ÇETİN KİMDİR?

mehmet-cetin-kimdir

2 Şubat 1960 tarihinde Balıkesir’de doğan Mehmet Çetin 1978 tarihinde vergi mükellefi olarak iş hayatına atılmış ve halen Çetin Zahire, Has Çetin ve Çetin Agro Şirketlerinde Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerine devam etmektedir.

Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Çetin 1992 yılından itibaren 3 Dönem Balıkesir Ticaret Borsası Meclis Üyeliği, 3 Dönem Yönetim Kurulu Üyeliği, 5 Dönem TOBB Ankara Delegeliği görevlerinin yanı sıra Balıkesir Ticaret Borsası Sitesi’nin inşasında kurulan Balıkesir Ticaret Borsası Üyeleri Yapı Kooperatifinde Yönetim Kurulu Üyeliği görevinde de bulunmuştur.

Çetir, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)  Ticaret Odaları Konseyi asil üyesidir.

Mehmet Çetin evli ve 4 çocuk babasıdır.


 


 

Editör: Macit ERMİŞ