Hakan Şehirli: Desteğinizi karşılıksız bırakmayacağız Hakan Şehirli: Desteğinizi karşılıksız bırakmayacağız

BALIKESİR'in en fazla köyüne ve en çetin coğrafyasına sahip Dursunbey'de sosyal belediyecilik örnekleri yaşanıyor. Ulaşılmayan ve yardım eli uzatılmayan garibanın bulunmadığı ilçede, vatandaşların belediyeden beklentileri de periyodik aralıklarla yapılan ziyaretlerde not alınıyor.

dursunbey-beyaz-masa7

Başkan Ramazan Bahçavan, nerede gözü yaşlı bir mazlum, mağdur ve ihtiyaç sahibi varsa yardıma koşan, elinden tutup kaldıran, derdine derman olan belediyecilik anlayışını şiar edindiklerine vurgu yaptı. 

dursunbey-beyaz-masa6

Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Beyaz Masa birimi, ilçenin dört bir köşesinde hane ziyaretlerini sürdürüyor.

dursunbey-beyaz-masa5

Başkan Ramazan Bahçavan, "Vatandaşlarımızın talep ve önerilerini dinleyen ekipler, sosyal doku analizlerini de tutmaya devam ediyor. Bugüne kadar 101 kırsal mahallemiz ve 9 merkez mahallemizde 11 bin 472 haneyi ziyaret eden ekiplerimizin saha çalışmaları bizim projelerimize ve çalışmalarımıza yön veriyor" dedi.

dursunbey-beyaz-masa2

Sorumluluk alanlarındaki en ücra köşelere kadar ulaşarak mağdur ve ihtiyaç sahibi varsa derdine derman olmaya çalıştıklarını kaydeden başkan Bahçavan, "İnşallah bundan sonra da hiçbir ayrım yapmadan “kimsesizlerin kimsesi” olmaya devam edeceğiz." ifadesini kullandı.

dursunbey-beyaz-masa4dursunbey-beyaz-masa3dursunbey-beyaz-masadursunbey-beyaz-masa1

Dursunbey'de 7'den 77'ye vatandaşlar, belediyenin çalışmalarından memnuniyetini ortaya koyuyor.

Haber: Hidayet HAYAT | Dursunbey

Editör: Macit ERMİŞ