Devlete ve temsilcilerine sadakat ise sadakatın kıralı var.

Mesele oy ise hemen her seçimde sevdalısı olduğu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için sandıkları patlatıyor.

Ne hazindir ki, insanlarının çilesi hiç mi hiç bitmiyor.  Bugüne değin onlarca insanımızın can verdiği, yüzlercesinin sakat kaldığı 90 kilometrelik yolu neredeyse 40 yıldır tamamlanamadı.

Balıkesir'in en fazla köyüne sahip ilçeye 2015'te güzel bir hastane yapıldı, ama içerisine vatandaşın derdine derman olacak hekimler konulamadı. Atamalar yapılsa da, torpilini bulan doktor arkasına bakmadan kaçtı!

Bu haberi vali, milletvekilleri ve AK Parti il başkanı iyi okuyup bu ilçeyi mahrumiyet bölgesi olmaktan kurtarmak için girişimde bulunsun..

dursunbey-devlet-hastanesi-2

75 yataklı Durbunbey Devlet Hastanesi 2105 yılında hizmete açıldı. 

DURSUNBEY sağlık alanında mahrumiyet bölgesine dönüştü. Deneyimli siyaset adamı Ramazan Bahçavan'ın belediye başkanı seçilmesinin ardından Cumhuriyet tarihinde görülmemiş hizmetlerle tanışarak makul talisini tersine dönüştürmeye çalışan Dursunbey, sağlık konusundaki eksikliğini bir türlü gideremedi. İlçeye kazandırılan 75 yataklı modern hastane binasının içerisi şifa dağıtacak hekim ve tıbbi cihazlarla maalesef donatılamadı

BALIKESİR İl Sağlık Müdürü Serkan Kadir Keskin ve ekibinin hassasiyetle üzerinde durduğu Dursunbey, atanan hekimlerin, neredeyse göreve başlar başlamaz bir şekilde torpilini bulup ilçeden ayrılmaları sıkıntıyı daha da büyütür. Vatandaşlar açısından sağlık çilesine dönüşüyor. 

SAĞLIK alanında bir çok eksikliği bir arada yaşadığı için derdine derman bulmak amacıyla yaklaşık 90 kilometrelik yol çilesini çekerek geldiği Balıkesir' deki hastanlerde derdine derman aramaya çalışan ilçe halkı, adeta burnundan soluyor. 

DURSUNBEY-HASTANE-DOKTOR2

Vatandaşlar tepkilerini sosyal medya aracılığıyla dile getirerek seslerini yetkililere duyurmaya çalışıyor.

dursunbey-doktor3

CİMER'e yaptığı başvurunun metnini balikesirim.net haber merkezine gönderen bir vatandaşın yazdıkları hayli düşündürdü.

DURSUNBEY'DE  HANGİ BRANŞTA DOKTOR VAR?

Balıkesir'in en fazla kırsal mahallesine sahip Dursunbey'de bulunan branşlar şöyle: 

DURSUNBEY-HASTANE-DOKTOR

Hastanenin resmi internet sitesindeki verilere göre, 18'si pratisyen, 3'ü diş, 2'si dahiliye, biri çocuk, biri kadın hastalıkları olmak üzere 29 doktorun kadrosunda görev yapıyor. Ancak bu sayının sık sık değiştiği, gönderilen doktorların niyeyse görev yapmak istemediği  Dursunbey Devlet Hastanesi'nin baştan sona, hem de acilen elden geçirilmesi gerekiyor!

Haber: Macit ERMİŞ
 

Editör: Macit ERMİŞ