Karesi’de MHP’nin oylarını yükselten, MHP’nin milletvekili çıkarmasında büyük katkısı olan Karesi İlçe Başkanı Burak Boduroğlu yapılacak kongrede aday olmayacağını açıkladı.

Ülkücü camianın altın çocuğu, 7’den 70’e her ülkücünün çok sevdiği MHP Karesi İlçe Başkanı Burak Boduroğlu’nun yapılacak kongrede aday olmayacağını açıklaması parti tabanında büyük üzüntü yarattı.

Siyasetteki dik duruşu, dürüstlüğü, siyaseti rant için kullanmak yerine kendi cebinden paralar harcayarak yapan partinin sevilen ismi Boduroğlu’nun yokluğunun MHP için büyük bir kayıp olacağı konuşuluyor.

KARESİ’DE OYLARI ARTTIRDI

MHP Karesi İlçe Başkanı Burak Boduroğlu bu son genel seçimde Milletvekili Adayı Cem Özışıklıoğlu ile beraber olağanüstü bir enerji ile çalışmışlar ve MHP’nin Balıkesir’de bir milletvekili göndermesinde büyük katkı sağlamışlardı. Ayrıca Karesi’de MHP’nin oyu 2018’de %9.46, 11.205 iken, 2023 genel seçimlerinde %10.3 oranı ve 13.314 oy alarak MHP’nin oylarını arttırmıştı.

MHP Karesi İlçe Başkanı Burak Boduroğlu veda açıklamasında şunları kaydetti: 

burak-boduroglu-98

"Değerli dava arkadaşlarım'

Sayın genel başkan yardımcımız, Teşkilat başkanımız Semih Yalçın beyin oluru, Bilge liderimiz Sayın Dr. Devlet Bahçeli'nin Tensipleriyle atandığım ve 13 Genel kurulda yeniden seçildiğim Karesi M.H.P İlçe Başkanlığı görevimi 14. Karesi İlçe Kongeresinde Aday olmayarak bırakıyorum.

Bu kutlu görevde kaldığım sürece benden desteklerini esirgemeyen İl teşkilatım İlçe yönetim kurulu üyelerim ve değerli dava arkadaşlarıma en içten dileklerimle teşekkür ediyor şükranlarımı sunuyorum

Bundan sonrada Genel Başkanım Sayın Dr. Devlet Bahçeli'nin emrinde bir nefer olarak davama hizmet etmeye devam edeceğimi siz değerli dava arkadaşlarıma ve kamuoyuna saygıyla beyan ediyorum

27/08/2023 Tarihinde yapılacak olan Olağan kongrede göreve gelecek Ülküdaşlarıma şimdiden başarılar dilerim."

Editör: Macit ERMİŞ