AK PARTİ ve MHP
HEYETLERİ SON KEZ BULUŞUYOR

Siyasette yerel seçim mesaisi hızlandı.  Yerel seçimlere artık 3,5 ay var. Siyasette tüm mesai, 31 Mart 2024 için yapılıyor.

AK Parti ve MHP heyetleri son toplantısını 18 Aralık Pazartesi günü gerçekleştirecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan da 17 Aralık Pazar günü İstanbul adayı için megakentte temayül yoklaması yapacak.

Serkan Sarı: Havaalanını Büyükşehir'e verin Serkan Sarı: Havaalanını Büyükşehir'e verin

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan,gazetecilerin sorularını yanıtladı, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, bu hafta içerisinde Ankara, Adana ve İzmir'in gerek milletvekilleri gerek teşkilatı gerekse de belediye başkanlarıyla Ankara'da toplantı yaptıklarını, onların kanaatlerini, temayüllerini aldıklarını belirtti.

ERDOĞAN TARİH VERDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, pazar günü İstanbul'un 3 bölgesinin de kanaatlerini, temayüllerini alacaklarını ifade ederek, "Bu kanaatler, bu temayüllerden sonra bunların üzerinde çalışıp inşallah aralık ayının sonuna doğru da birinci derecede büyükşehirlerimizin adaylarını açıklamaya başlayacağız. Ama bu arada da tabii bazı illerin de adaylarını açıklayabiliriz. Gelen temayüllere göre bu çalışmaları değerlendirip, gecikmeden bir an önce açıklamayı hedefliyoruz." diye konuştu.

Editör: Macit ERMİŞ