74 YIL SONRA BİR İLK
ve BÜYÜKŞEHİR'E BAYRAK

Balıkesir 74 yıl aradan sonra CHP'li bir belediye başkanı tarafından yönetilecek. Büyük bir zafer kazanan CHP'liler bugün mazbata alan Ahmet Akın'ın görevi teslim almaya geleceği belediye binasına dev CHP barağı astı!. Olayı öğrenen başkan Ahmet Akın, çok sert çıktı: "3-5 haddini bilmez hakkında suç duyurusunda bulunacağız" açıklamasını yaptı. 

Ahmet Akin M A Z B A T A Toreni

Balıkesir Öğretmenevi'nde gerçekleşen törenle mazbatasını Altıeylül Belediye Başkanı seçilen Hakan Şehirli ile Karesi Belediye Başkanı seçilen Av. Mesut Akbıyık ile birlikte teslim alan CHP'li Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ahmet Akın, Balıkesir Büyükşehir Belediye binasına sabah saatlerinde CHP bayrağı asılmasını da sert şekilde eleştirdi.

CHP BAYRAĞI ELEŞTİRİSİ

Seçim kampanyası süresince, 'Belediye'de particilik olmayacak. Belediyede siyaset yaptırmayacağım' sözünü verdiğini hatırlatan Ahmet Akın, Büyükşehir Belediye binasına CHP bayrağı asılmasıyla ilgili haberdar olmadığını ve bunu asanlan hakkında Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunacağını söyledi.

ÜÇ BEŞ HADDİNİ BİLMEZ

Akın şöyle konuştu: 

"CHP'li olmaktan gurur duyuyorum, ama partinin bayrağının yeri orası değil. Orası kamuya ait.  Her vatandaşın hakkı olan bir bina. Oraya herhangi bir partinin bayrağı asılmaz. Oraya asılabilecek tek bayrak ayyıldızlı şanlı Türk Bayrağıdır. Bayrağı oraya asan 3-5 haddini bilmez hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunacağız."

B E L E Diye Binasina Chp Bayragi

Belediye binasındaki bayrak daha sonra kaldırıldı ve yerine bir süre sonra Türk Bayrağı asıldı.

Anafartalar caddesinde korkutan yangın Anafartalar caddesinde korkutan yangın

BALIKESİR’DE
74 YIL SONRA CHP’Lİ BİR BAŞKAN

31 Mart 2024 pazar günü gerçekleşen yerel seçimlerde, CHP Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ahmet Akın, 407 bin 306 oy alarak yüzde 51,10 ile seçimi kazanmıştı.

AK Partili Yücel Yılmaz yüzde 40,54’de , İYİ Partili Turhan Çömez ise yüzde 3,05’de kalmıştı.

Çok partili sisteme geçtikten sonra 1950 yılında yapılan seçimlerde Balıkesir’i kaybeden ve bir daha kazanamayan CHP 74 yıl sonra ilk kez Ahmet Akın’la belediye başkanlığını kazandı. CHP’nin Balıkesir’deki son belediye başkanı Vasıf Ispartalı‘ydı.

Editör: Macit ERMİŞ