Meclisi topladı, İstiklal Madalyası startı verdi Meclisi topladı, İstiklal Madalyası startı verdi

CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) yerel seçimde kullandığı sloganıyla da eleştirilerin ilgi odağına oturdu.

31 Mart 2024'te gerçekleşecek yerel seçim kampanyası için kullanılan ‘İşimiz Gücümüz Türkiye’ sloganının, AK Parti'nin 2009 yerel seçimlerinde kullandığı sloganın çakması olduğu ortaya çıktı.

CHP'nin Büyük Balıkesir Buluşması programında da bu slogan öne çıkarken, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ahmet Akın da bunu "İşimiz Gücümüz Balıkesir" olarak kullanmaya başladı.

AK PARTİ BELEDİYELER
KULLANMAYA DEVAM EDİYORDU

Bu sloganı hali hazırda AK Partili bir çok belediyenin de kullanmakta olduğuna dikkat çekilerek, CHP üst yönetiminin seçim kampanyasına verdiği öneme  dikkat çekildi.

Ozgur Ozel 2

CHP’nin parti içerisinde artan 'güç' yarışına yoğunluk vermesi ile kampanya dönemine yoğunlaşamaması slogan krizi’ ile bir kez daha gözler önüne serdi.

CHP'nin yerel seçim sloganı olan ‘İşimiz gücümüz Türkiye’ mottosunu ilk 2009 yerel seçimlerinde AK Parti kullanmıştı. 

BURSA EN ÇARPICI ÖRNEK

Alinur Aktas Bursa

AK Parti Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Alinur Aktaş’ın sloganı olan ‘İşimiz Gücümüz Bursa’ sözlerini ‘kopyalayan’ CHP Genel Başkanı Özgür Özel, “Yerel seçim sloganımız, ‘İşimiz gücümüz Türkiye’ olacak. Bunu diğer kentlere de ‘İşimiz gücümüz Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa…’ şeklinde uygulayacağız.” ifadelerini kullanmıştı. CHP’nin çakma sloganı “CHP, slogana da çok fazla kafa yormak istememiş belli ki” yorumlarını getirdi.

Muhabir: HİDAYET HAYAT