Geçen Ağustos ayında Diş Hekimi Ekrem Başaran'ın sağlık sorunları nedeniyle görevinden affını istemesinin ardından uzun süredir vekaletle yönetilen AK Parti İl Başkanlığına parti tabanının sevdiği isimler arasındaki Mehmet Aydemir atandı. 

mehmet-aydemir-erdogan

Balıkesir'de hangi ismin atanacağına ilişkin uzun süredir farklı yorumların yapıldığı AK Parti İl başkanlığına beklenen isim getirildi. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün huzuruna çıkarılan dört isim arasından parti tabanının da sevdiği bir isim olan Mehmet Aydemir'i tercih ederek Balıkesir'deki temsilcisi atadı. 

REİSİN HUZURUNA ÇIKTILAR

mehmet-aydemir-altincas-canakci

Bugün Ankara'da önce Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir ile buluşan Hakan Aka, Mehmet Aydemir, Mustafa Çanakçı ile Abdullah Altıntaş, ardından Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın huzuruna çıktı.

Başkan Erdoğan, bu isimler arasından Mehmet Aydemir'i tercih ederek AK Parti Balıkesir İl başkanı olarak atamasına onay verdi. 

mehmet-aydemir-il-baskani

MEHMET AYDEMİR KİMDİR?

Aslen Balıkesir’in Altıeylül ilçesine bağlı Kafkas göçmenlerinin yaşadığı Orhanlı Mahallesindendir. 1992 tarihinde Manisa’nın Soma ilçesinde başlayan okul hayatının ön lisans mezuniyetini 2006 yılında Düzce Meslek Yüksek Okulunda İklimlendirme ve Soğutma Bölümünde gerçekleştirdi. 2016 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme bölümünden mezun oldu. Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesinde Enerji Sistemleri Mühendisliğinde yüksek lisans ve Ahmet Yesevi Üniversitesinde Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetiminde Yüksek Lisansına devam etmektedir.

mehmet-aydemir-ankara2

AK Parti teşkilatlarında il yönetim kurulu ve başkanlaık divanı üyesi olarak görev alan Mehmet Aydemir, Haziran 2023'de gerçekleşen milletvekili genel seçimlerine AK Parti 6. sıra adayı olarak katılmıştı. 

Milletvekili adaylığı döneminde İstanbul'un üç  katılı büyüklükteki coğrafyaya sahip Balıkesir'de neredeyse ayak basmadık yer, dokunmadık insan bırakmayan genç iş insanı Mehmet Aydemir evli ve 1 çocuk babası.

mehmet-aydemir-ankara

Aydemir'i ilk tebrik edenler, son mülakat için birlikte Ankara'ya gittiği Çanakçı, Aka ve Altıntaş oldu.

balikesirim-mehmet

balikesirim.net, AK Parti il başkanlığı belirleme sürecinde, AK Parti camiasının nabzını iyi tutarak doğru ve objektif haberleriyle yine isabetli tahminlerde bulundu. 

Evi yanan ailenin yüzünü Ahmet Akın güldürdü Evi yanan ailenin yüzünü Ahmet Akın güldürdü

Haber: Hidayet HAYAT

mehmet-aydemir-kimdir

Editör: Macit ERMİŞ