Balıkesir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nde nöbet değişimi oldu. Trabzon İl Müdürlüğü'ne atanan Lokman Arıcoğlu nöbeti, Karesi İlçe Müdürü iken il müdürü olarak atanan Adem Özalp'a devretti. 

Balıkesir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünde devir teslim töreni yapıldı. İl Müdürlüğünde gerçekleştirilen devir teslim töreninin ardından Balıkesir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü görevine atanan Adem Özalp, görevi Lokman Arıcoğlu’ndan devraldı.

Yaklaşık beş yıldır sürdürdüğü Balıkesir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü görevini devreden Arıcıoğlu,  İl Müdürü Adem Özalp’e yeni görevinde başarılar diledi. İl Müdürü Adem Özalp, bu güne kadar yaptığı hizmetlerinden dolayı Arıcıoğlu’na teşekkür ederek, hediye ve çiçek takdim etti. Balıkesir için en iyi görevlendirmelerden biri yapıldığı için mutlu olduğunu kaydeden İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu ise, Adem Özalp’in gençlik ve spor alanında önemli çalışmalar yapacağına inandığını söyledi.

Arıcıoğlu, “Ocak 2018’de büyük bir heyecanla başladığım Balıkesir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü görevimden, Trabzon’a atanmam nedeniyle ayrılıyorum. 5 yıla yakın bir süredir bu ulvi görevi yerine getirdim. Bütün samimiyetimle belirtmeliyim ki, Balıkesir’in dinamik gençliğini, spora değer veren, modern, çalışkan, hoşgörülü, sevecen, sıcakkanlı ve samimi insanlarını hep hatırlayacağım. Balıkesir'de görev yapmanın mutluluğunu, sevincini ve gururunu her zaman taşıyacağım. Emeği geçen tüm mesai arkadaşlarıma ve katkı sunan herkese teşekkür ederim. Uzun yıllar birlikte görev yaptığımız Adem Bey’e görevi devretmenin mutluluğu içerisindeyim.  Ekibiyle birlikte çalışmalarında üstün başarılar dilerim.” dedi.

Birim müdürlerinin katıldığı devir teslim töreninde yaptığı konuşmada gençlik ve spor alanında güzel çalışmalar yapıldığını belirten Özalp, Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun da önem verdiği Balıkesir’de gençlere en iyi şekilde hizmet vermeye devam edeceklerini vurguladı.

Özalp; “Yaklaşık 7 yıldır yürütmüş olduğum Karesi Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü görevinin ardından Balıkesir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü görevini yürütmek üzere görevlendirilmiş bulunmaktayım. Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun öncülüğünde milletimiz için, gençliğimiz için, sporcularımız için çalışmaya devam edeceğiz.

Ülkemin gençlerine ve güzel insanlarına hizmet etme şansı ve onurunu sürdüreceğiz. Müdürümüz Lokman Arıcıoğlu ile burada birlikte güzel işler yaptık. Hepimiz buna şahitlik ettik. Bugün bayrağı devraldığım Müdürümüz Lokman Arıcıoğlu’nun Trabzon’da da aynı şekilde çok güzel işler başaracağından eminim. Balıkesir’de bugüne kadar yaptığı hizmetler ve başarılı çalışmaları nedeniyle kendisine teşekkür ediyor, yeni görev yerinde başarılar diliyorum.” dedi.

Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne atanan İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu, Özalp’e yeni görevinde başarılar diledikten sonra personel ile tek tek vedalaşarak makamından ayrıldı.