Seçim çalışmalarına Kocaavşar Mahallesinde düzenlenen mitingde vatandaşlara düğün salonu sözü veren Karesi Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adayı Dinçer Orkan, CHP adayı Mesut Akbıyık'a da göndermelerde bulundu. Orkan, “Ey iki arkadaş siz daha dün AK Parti’deydiniz, ne oldu da Cumhuriyet Halk Partili oldun? 6 Ok var nedir diye sorsunlar bilmez. O zaman elinden tutup Karesi Atatürk Evi’ne götürecekler. Orada o avukata Atatürk inkılaplarını gösterecekler” dedi.

Seçim çalışmalarına Kocaavşar Mahallesi’nde sürdüren ve düzenlenen mitingte konuşan Karesi Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Dinçer Orkan, CHP’nin adayına da göndermelerde bulundu. Orkan, “Ey iki arkadaş siz daha dün AK Parti’deydiniz, ne oldu da Cumhuriyet Halk Partili oldun? Bizde 6 Ok var nedir diye sorsunlar mı? Bilebilirler mi? O zaman ellerinden tutum Karesi Atatürk Evi’ne götürecekler. Orada o avukatlara Atatürk inkılaplarını gösterecekler” dedi.

Karesi Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Dinçer Orkan, seçim çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Kocaavşar Mahallesi’nde düzenlenen iftar ardından mitingde konuştu. 5 yıldır Karesi Belediyesi’nde önemli proje ve çalışmalara imza attıklarını söyleyen Başkan Orkan, bu çalışmalarda hükümet desteğinin önemine vurgu yaptı.

“BAKANLIKLARIMIZIN KATKILARIYLA ÖNEMLİ HİZMETLER YAPTIK”

Belediye çalışmalarında hükümet desteğinin önemine vurgu yapan Başkan orkan, “Hükümetimizin desteği olmadan kıpırdayacak yerimiz yok. Neden peki? Allah nasip etti, Karesi Beyi Türbesini yeniledik. Yine eski Ziraat Odası binasını Karesi Belediyesi Kültür ve Sanat Evi yaptık. Bunları Kültür Bakanlığımız katkılarıyla yaptık. Gençlik ve Spor Bakanlığımız destekleriyle Semt spor alanları, halı sahalar yaptık. Kendi ilçemizde gençlik merkezini yaptırdık. Tam Olimpik Yüzme Havuzu yaptık. Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızla da Millet Bahçemizi ve Millet Kütüphanemizi yaptık. O kadar çok noktada Ankara’nın bize desteği oluyor ki, anlatamayız. O nedenle bir belediye de mutlaka Ankara desteği olması lazım. Kocavaşar’daki mesire alanını daha cazip hale getirmek istediklerini söyleyen Başkan Orkan, “Mesire alanımız içerisine bir de çay bahçesi yapacağız. Tüm bu çalışmalarımızın arkasında hükümetimizin desteği var. Bu desteğin karşılığında Kocaavşar’a düğün salonu yapalım mı? Kocaavşar haklıdır ister, yaparsa sadece Dinçer yapar dimi arkadaşlar?” diye sordu.

CHP’Lİ ADAYLARA 6 OK SORUSU

Konuşmasında yeni CHP’li adaya da göndermelerde bulunan Başkan Orkan şöyle konuştu:

“Ortada dolaşan siyasi avukatlar var. Bu siyasi avukatlar dolaşırken, Cumhuriyet Halk Partili seçmenlerden şunu sormasını istiyorum. Ey iki arkadaş siz daha dün AK Parti’deydiniz, ne oldu da Cumhuriyet Halk Partili oldun? Bizde 6 Ok var nedir diye sorsunlar mı? Bilebilirler mi? O zaman ellerinden tutum Karesi Atatürk Evi’ne götürecekler. Orada o avukatlara Atatürk inkılaplarını gösterecekler. Bu arkadaşlar helva yiyeceklerine inanmışlar. Bunlarda koltuk sevdası var. Oradan oraya, oradan oraya zıplayıp duruyorlar. Bunlar zaten kaybedecekleri için CHP’yi bırakıp DEM partisine giderler mi? DEM’lenirler mi? DEM’lensinler.”

Mitinge AK Parti Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adayı Yücel Yılmaz, AK Parti İl Başkanı Mehmet Aydemir, AK Parti Karesi İlçe Başkanı Hakan Aka, MHP Karesi İlçe Başkanı Mustafa Bilsem, partilerin kadın ve gençlik kolları üyeleri, belediye meclis adayları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Editör: Macit ERMİŞ