Büyükşehir Belediyesinden bugün üst üste iki acı haber geldi.. Genel Sekreter Yardımcısı Hüseyin Turan, eşi Hazel Turan'ı amansız hastalığa kurban verirken, bir acı haber de Altınoluk'tan ulaştı. Belediyenin emektar doktoru Vedat Demirtaş,  hafta sonu tatili için bulunduğu Altınluk'ta geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi. 

VEDAT-DEMIRTAS-VEFAT

BALIKESİR Büyükşehir Belediyesi'nde uzun yıllar Sağlık İşleri Müdürü olarak görev yapan Dr. Vedat Demirtaş, kalp krizi sonucu yaşamını kaybetti. 

Şehrin sevilen simaları arasındaki  dosğa dostu ve su altı dünyası sevdalısı Dr. Vedat Demirtaş, yaklaşık 25 yıldır sağlık hizmeti verdiği belediyedeki görevinin ardından Aile Hekimliğine başlamıştı. Demirtaş, 4 ay önce emekli olmuştu.

KARAVAN YAPTIRMIŞTI

Kendisine karavan alarak emeklilik günlerine doğa gezileri yaparak geçirmeyi planlayan Dr. Demirtaş, bugün akşam saatlerinde serinlemek için girdiği denizde kalp krizi geçirerek Hakk'a yürüdü. 

ÖNEMLİ İŞLER BAŞARDI

BALDAK Dağcılık Arama Kurtarma ve Kış Sporları Kulübü ile bir çok gencin farklı branşlarda spor yapmasına imkan sağlayan  Dr. Vedat Demirtaş, Balıkesir'de ilk su altı arama kurtarma ekibini kurarak faaliyete geçiren isimlerden biriydi. 

Demirtaş, evli ve 2 çocuk babasıydı.

CENAZE NAMAZI NE ZAMAN

Vefatı şehirde derin üzüntü yaratan Dr. Vedat Demirtaş'ın cenazesi 11 Temmuz Salı günü Zağnos Paşa Camiinde öğle vakti kılınacak namazının ardından Başçeşme Mezarlığında toprağa verilecek.

Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesiyle sevenlerine başsağlığı dileriz.

Haber: Macit ERMİŞ

Editör: Macit ERMİŞ