Balıkesir'de AK Parti'nin yıkılmaz kalesi Dursunbey, Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimlerinde de farkını ortaya koydu. Başkan Erdoğan'a ilk turdaki oy desteğini 5 puan arttırarak sandıkları adeta patlattı. Erdoğan'ın 17. seçim zaferine Dursunbeyliler yüzde 81'le destek vererek kendi rekorunu egale etti. 

GEÇERSİZ OY ORANI DÜŞTÜ

Dursunbey'de 27 bin 621 seçmenden 24 bin 546'sı 159 sandıkta oy kullandı.  Geçerli sayılan oylardan 19 bin 447'sini alan Recep Tayyip Erdoğan yüzde 80.79 ile Balıkesir rekorunu kalesi olan bu ilçede kırdı.

Kemal Kılıçdaroğlu ise, 4 bin 625 oy toplayabildi. Kılıçdaroğlu'nun ilk turdaki oyu 4 bin 189 idi. Bir önceki turda geçersiz oy oranı ise yüzde 50 oranında düştü.

Sonuçların açıklanması sonrası ilçe meydanında toplayan kalabalık davul zurna eşliğinde Başkan Erdoğan'ın tarihi zaferini kutladı.

DURSUNBEY'İN HAKLI GURURU

dursunbey-oy-rekonu-kutlama

Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan, ilçe halkına teşekkür etti.

Bahçavan; "Gönül adamı, Hakk'ın aşığı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı hep birlikte yeniden zafere ulaştırdık. Dursunbey olarak %81 ile yeni bir rekor kırdık.

Büyük Türkiye Zaferi yolunda desteğini Sayın Cumhurbaşkanımızdan esirgemeyen Dursunbey hemşehrilerime teşekkür ediyor, istikrar ve güvenin kapılarının aralandığı Türkiye Yüzyılı'na hoş geldiniz diyorum…." ifadeleriyle Erdoğan'ın 17. seçim zaferini kutladı.

Haber : Ramazan DEMİR

Editör: Macit ERMİŞ