RAMAZAN Bahçavan dönemiyle birlikte hayata geçirilen projelerle, bir bir tütmeye başlayan fabrika bacalarıyla "Batının Doğusu" ünvanını çöpe atan Dursunbey, konforlu ısınma noktasında dev bir adım daha attı. İlçede  bir yıldır taşıma sistemiyle evlere verilen doğalgazın her eve ulaştıracak  Ulusal Doğalgaz Arzı için çalışmalar start aldı.

ramazan-bahcavan-kuzu

İlçenin bir hayalini daha gerçekleştirmenin haklı gururunu yaşayan Başkan Ramazan Bahçavan, doğalgaz çalışmalarının son durumu hakkında şu bilgileri verdi: 

"Seçim vaatlerimiz arasında yer alan yeşil enerji Doğalgaz, 2022 yılında taşımalı sistem ile Dursunbey'de kullanılmaya başlamıştı.

ISRARLI TAKİP SONUÇ VERDİ

Bu süreçte ulusal boru hattı için, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile Milletvekillerimizin de desteği ile sık sık görüşmeler gerçekleştirmiş, hattın 2024 yılı içerisinde BOTAŞ tarafından ilçeye geleceğini müjdelemiştik.

2 Kasım 2023'te yayınlanan resmi gazetede, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın imzası ile acele kamulaştırma kararı alınan Dursunbey İlçesi Doğalgaz Boru Hattında proje ve sondaj çalışmaları başladı.

2024'DE HER EVE DOĞALGAZ

Toplam 37.500 Metre çelik boru ile Büyükorhan BOTAŞ Gaz tesisinden Dursunbey'e getirilecek olan yüksek basınçlı doğalgaz, 2024 yılı içerisinde Dursunbey'e gelmiş olacak.

Çay kahve bardaklarında uyuşturucu yetiştiriciliği Çay kahve bardaklarında uyuşturucu yetiştiriciliği

İlçemize hayırlı olsun..."

Editör: Macit ERMİŞ