KEŞKE EN BAŞTA İPTAL ETSEYDİ

Asrın felaketinin yaşandığı ve 11 ilde 13 milyon insanımızı etkileyen deprem yaralarının henüz sarılmadığı dönemde incik, bocuk adlar altında gerçekleşen etkinliklerde milyonlarca liranın har vurup harman savrulması tepki toplarken Edremit Belediyesi'nden alkışlanacak son dakika kararı geldi.

CHP'li Belediyesi bir süre önce duyurusunu yaptığı Kitap Fuarını, "Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın tasarruf tedbirleri genelgesi gereği" iptal ettiğini açıkladı.

SINDIRGI GİBİSİ YOK!

Balıkesir'de bu yönde ilk kararı 4 ay önce  Sındırgı Belediyesi, geleneksel  Uluslararası Yağcıbedir Festivali'ni iptal ederek almıştı. Deprem sonrası çok saylda belediye "eğlence" içeren etkinliklerini devam ettirmeyi görev kabul etmişti!

İPTAL KARARI SON DAKİKA GELDİ 

EDREMİT Belediyesi. bu yıl altıncısı gerçekleşecek kitap fuarını, Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın tasarruf tedbirleri genelgesi gereği iptal ettiğini belediyenin sosyal medya hesaplarından duyurdu:

Belediye’nin konuyla ilgili açıklaması şöyle:

RAMAZAN DEMİR AYLAR ÖNCESİ YAZDI

“Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından tüm kamu kurum ve kuruluşlarına gönderilen tasarruf tedbirleri gereğince, 30 Haziran 2021 tarihli kamu kurum ve kuruluşlarının harcamalarında tasarruf sağlanması,. Bürokratik işlemlerin azaltılması ve kamu kaynaklarının etkili, ekonomik ve verimli kullanımına ilişkin çıkarılan tasarruf tedbirleri konulu Cumhurbaşkanlığı genelgesine ek olarak deprem kaynaklı maliyetler haricinde tüm harcamaların gözden geçirilmesi, tedbirlerin ivedilikle uygulanabilmesine yönelik gerekli adımların atılması ve tasarruf takibinin tavizsiz sağlanması, bahse konu genel ilkelerin yanında, kamu kurum ve kuruluşlarının temsil, tören, ağırlama, tanıtım ve personel giderleri, enerji ve su alımları, personel servisi hizmetine ilişkin giderler ve diğer hususlarla tasarrufa gidilmesi gerektiği açıkça belirtilmiş olduğundan bu sene 14 – 20 Ağustos tarihleri arasında yapmayı planladığımız 6. Edremit Kitap Fuarı’nı iptal etme kararı aldığımızı tüm kamuoyuyla paylaşır, gelecek yıllarda kitapla, edebiyatla, tarih ve sanatla dolu fuarlarda tekrar bir araya gelmeyi dileriz.”

Belediye'nin son dakika iptal kararı duyarlı vatandaşların alkışını aldı.

Editör: Macit ERMİŞ