AK Parti Balıkesir İl Başkanı Dt. Ekrem Başaran, 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekilliği seçimleri sonrası bir değerlendirme yaptı.

“BALIKESİR, CUMHUR İTTİFAKI İLE
MECLİSTE GÜÇLÜ BİR ŞEKİLDE TEMSİL EDİLECEK”

Başaran yaptığı açıklamada gerek Balıkesir’de, gerekse Türkiye genelinde millet iradesinin sandığa güçlü bir şekilde yansıdığını söyledi. Başkan Başaran, “Ülkemiz 14 Mayıs seçimleriyle bir demokrasi şölenini daha alnının akıyla tamamlamıştır. Balıkesir’de seçimlere katılım Türkiye ortalamasının da üzerinde yaklaşık %92 ye yakın bir katılımla gerçekleşmiştir onun için tüm Balıkesirlilere ayrıca gönülden teşekkür ediyorum.

Henüz kesin sonuçlar belli olmamakla beraber, açık ara önde bulunuyoruz. Kesin olmayan seçim sonuçlarına göre Balıkesir’de AK Parti yüzde 34.55 oy oranıyla 4 Milletvekilimizi meclise gönderiyoruz. Milliyetçi Hareket Partisi’nin yüzde 8,16 oy oranıyla 1 Milletvekili çıkarması sonucu Cumhur İttifakı olarak Balıkesir olarak yine güçlü bir şekilde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde temsil hakkını kazanmış olduk. Yine kesin olmayan seçim sonuçlarına göre Türkiye genelin de Cumhur İttifakı olarak 321 Milletvekili olarak mecliste yeterli çoğunluğu ulaşmanın mutluluğu içerisindeyiz. 

Türkiye seçimlere katılım oranıyla demokrasiye olan bağlılığını bir kez daha göstermiştir. Seçimlere böyle bir katılım tarihimizde yok. Rabbimize şükür ki kayda değer üzüntü verici bir hadise yaşanmadan bu seçimi tamamladık” dedi.

“GÖNÜLDEN TEŞEKKÜR EDİYORUM.”

AK Parti Teşkilatları olarak seçim döneminde yoğun ve etkili bir çalışma sergilediklerini belirten AK Parti İl Başkanı Dt. Ekrem Başaran, “Sandığa sonuç olarak milletimizin iradesi tecelli ediyor. Tam bir demokrasi şöleni şeklinde gerçekleşen seçimlerin ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum. AK Parti Balıkesir’de seçim çalışmalarında, oy kullanma sürecinde ve sandık başında görev alan tüm teşkilat mensuplarımıza, Ak davamızın gönüldaşlarına, yol arkadaşlarıma canı gönülden teşekkür ediyorum. Büyük gayret gösterdiler ve göstermeye de devam ediyorlar. Ayrıca, en büyük teşekkürü Sandık başına giden ve tercihini sandığa yansıtan vatandaşlarımın her birine ediyorum. Tercihini bizden yana kullanan kardeşlerimize de şükranlarımı sunuyorum.

“MİLLETİMİZİN CUMHURBAŞKANIMIZA
DESTEĞİ GÜÇLÜ BİR ŞEKİLDE DEVAM EDİYOR”

Kazanan Seçim tabloların ötesinde ülkemiz olmuştur. Milletimiz olmuştur. Türkiye milli iradenin üstünlüğüne bağlılığını bir kez daha ispatlamıştır. Ülkemiz hem siyasi hak ve özgürlüklerinin kullanımı, hem seçim sisteminin güvenilirliği bakımından dünyaya örnek olacak bir işleyişe sahiptir. Biz siyasi hayatımız boyunca her zaman milli iradenin kararına saygı duyduk. Bu seçimde de saygı duyuyoruz. Bundan sonraki seçimlerde de saygı duyacağız” dedi.

Editör: Haber Merkezi