Balıkesir Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Cumhurbaşkanlığı seçimlerini kazanmasının ardından büyük bir coşkuyla ve bayraklarla kazanılan zaferin sevincini yaşadı. 15 Temmuz Milli İrade Meydanı’nı hınca hınç dolduran Balıkesirlilerin coşkusu hiç eksilmedi. Muhteşem bir kutlamaya imza atan Balıkesirliler Cumhurbaşkanına desteklerini sevinç gözyaşlarıyla gösterdi.

BÜYÜK TÜRKİYE ZAFERİ,
BÜYÜK BİR COŞKUYLA KUTLANDI…

ekrem-basaran-kutlama4

Balıkesir sokakları, caddeleri Büyük Türkiye Zaferi’ni kutlayan Balıkesirlilerin coşkusu görülmeye değerdi. Gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam eden kutlamalar, 15 Temmuz Şehitleri Milli İrade Meydanı’nda zirveye çıktı. AK Parti Balıkesir Teşkilatları, Milletvekilleri, Belediye Başkanlarının katılımı ve yaptıkları konuşmalarla tam bir şölen havası yaşandı. Demokrasi şölenin yaşandığı gecede AK Parti İl Başkanı Dt. Ekrem Başaran, kutlamalar öncesi ve Milli İrade Meydanı’nda yaptığı konuşma ile Büyük Türkiye Zaferi’nin kazanılmasında Türk Milletinin Cumhurbaşkanına verdiği desteğin önemine vurgu yaparak, “Başlasın Türkiye Yüzyılı” diyerek hem Balıkesirlilere, hem de Türk Milletine teşekkür etti.

“CUMHURBAŞKANIMIZLA BİRLİKTE BAŞLASIN TÜRKİYE YÜZYILI”

Millet olarak, AK kadrolar ve Cumhur İttifakı olarak Büyük Türkiye Zaferi’ni kazanmanın haklı gururunu yaşadıklarını belirten AK Parti Balıkesir İl Başkanı Dt. Ekrem Başaran, “28 Mayıs Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden zaferle çıkan Cumhurbaşkanımız, Liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı tekrar seçmenin, yeniden kazanmanın, milletimizle birlikte bu kutlu zaferi yaşamanın onurunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bu seçimi Türkiye kazandı. Bu seçimi, Balkan coğrafyası, Rumelili kardeşlerimiz kazandı. Bu seçimi kim kazandı? Bu seçimi Türk dünyası kazandı. Bu seçimi Orta Doğu kazandı, Orta Asya kazandı. Bu seçimi mağdurlar ve mazlumlar kazandı. Kabe-i Muazzama'nın etrafında, bu İslam'ın son kalan ordusuna dua edenler kazandı. O kadar büyük iş başardınız ki bu başardığımız işi önümüzdeki  5 yılda bütün dünya çok daha iyi anlayacak. Öyle bir imza attı ki bu büyük millet önümüzdeki 5 yılda etrafımızdaki coğrafyayı huzura getirdiğimizi herkes daha iyi anlayacak. Daha yeni başlıyoruz ve başlasın Türkiye Yüzyılı diyoruz.

“BU SEÇİM HİÇ KİMSE KAYBETMEDİ, TÜRKİYE KAZANDI”

Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Türkiye Yüzyılını hep beraber inşa ve ihyaya devam edeceğiz. Bugün kimse kaybetmemiştir. 85 milyonun tamamı kazanmıştır. Cumhurbaşkanımızın dediği gibi “Sorumluluğun gereği olarak kimseye kırgın küskün öfkeli değiliz.  Tüm çekişmeleri bir kenara bırakarak milli hayallerimiz etrafında bütünleşme vaktidir. Biz bu çağrıyı laf olsun diye değil tüm kalbimizle yapıyoruz. Biz biliyoruz ki Türkiye'nin gücü 85 milyonun hep beraber olmasından kaynaklanıyor." Evet işte Dünya Liderimizin bu sözleri, seçim öncesi 28 Mayıs’ta hiç kimse kaybetmeyecek, herkes kazanacak, Türkiye kazanacak sözlerimizin bir ispatıdır. Evet, kazanan milletimizdir, kazanan tüm Türkiye’dir, kazanan umutla bekleyen mazlumlar, Müslümanlardır. Dünya Liderimiz, Cumhurbaşkanımızla birlikte yol yürümenin gururuyla Büyük Türkiye Zaferimiz, hayırlı uğurlu olsun. Bunun için Teşekkürler Türkiye, Teşekkürler Balıkesir. Var olun, sağ olun” dedi.

“TEŞEKKÜRLER BALIKESİR, TEŞEKKÜRLER TÜRKİYE”

Büyük bir coşkunun yaşandığı Milli İrade Meydanı’nda meydanı hınca hınç dolduran Balıkesirlilere seslenen AK Parti İl Başkanı Dt. Ekrem Başaran, “Evet Balıkesir Türkiye Yüzyılına hazır mıyız? Helal olsun size Balıkesir. Helal olsun. Beden ölür çürür, cana bakın siz. Kim kiminle yol yürür ona bakın siz. Bırakın dönsün dönme dolaplar, fırıldaklar. Haktan hakikatten yana kim var ona bakın siz. İşte bu meydanda haktan, hakikatten olanlar. Helal olsun Balıkesir. Var olun, sağ olun. Cumhurbaşkanımızın yanında yol yürüyenlere ne mutlu. Bizler Cumhurbaşkanımızla, Recep Tayyip Erdoğan’la haktan, hakikatten yana yol yürüme şerefine nail olan insanlar. Sizler bizlere bu gücü veren milletimiz. Helal olsun size, sağ olun, var olun. Kurtdereli Mehmet Pehlivanın torunları, Gönenli Mehmet Efendinin torunları, Hasan Basri Çantay’ın torunları, işte burada dimdik ayaktayız. Alsancaklı bayrağımızın altındayız. Onun gölgesindeyiz. Onun gölgesinde durmaktan utananlar, bugün kaybettiler. Çok şükür ki kaybettiler bizler mutluyuz. Al Bayrağımızla İstiklal Marşımızı söylemekten gurur duyanlar bugün alnı ak, başı dik, Cumhurbaşkanının yanında elhamdülillah. Sağ olun, var olun Balıkesir.

BU ZAFERİN KAZANILMASINDA BÜYÜK GAYRET VAR

14 Mayıs seçimlerinden önce bazıları hesap soracaktı 15 Mayıs sabahı. Bazıları hapishanelerin kapılarını açacaktı. Bazıları Selo’ya özgürlük verecekti. Hani nerede onlar. Bu millet kendinin karşısında dikilenlerin, haktan yana olmayanların, hakikatten yana olmayanların, bugünkü gibi sandığa gömmenin usulünü çok iyi bilir. Büyük Türk Milleti bugün bunu gösterdi elhamdülillah. Sağ olun Balıkesir, var olun Balıkesir. Bizler bunu yaparken Balıkesir’in AK Kadroları olarak, Cumhur İttifakının tüm bileşenleri olarak ve sizler milletimiz olarak bunu hep beraber başardık. AK Kadınlarımız burada, Gençlerimiz her yerde, tüm kadrolarımız her yerde tüm Balıkesir’de Cumhurbaşkanımızın, Cumhur İttifakımızın ama en önemlisi de Hakkın kazanması için canla başla çalıştılar. Gönülden teşekkür ediyoruz. Hepinizi saygıyla sevgiyle selamlıyorum. Allah’a emanet olun diyorum.

secim-balikesir-cb-5

“BUGÜN İSTANBUL’UN FETHİYLE
BİRLİKTE BÜYÜK TÜRKİYE ZAFERİNİ KAZANDIK”

Bugün 29 Mayıs. İstanbul’un fethinin 570.’inci yılı. Büyük Türkiye Zaferi ile Türkiye Yüzyılı’na başladığımız bu önemli günde, tarihimizin en ihtişamlı zaferlerinden biri olan İstanbul'un Fethi'nin 570.’inci yıl dönümünü tebrik ediyorum.  Peygamber Efendimizin övgüsüne mazhar olan, bu eşsiz şehri medeniyet mirasımıza katan Fatih Sultan Mehmet Han’ı ve şanlı ecdadımızı rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz” dedi.

Editör: Macit ERMİŞ