AK Parti belediye başkan adayları 2024 isim listesi aday adayları başvuruları sonrası merak konusu. Türkiye 31 Mart'ta yerel seçimler için sandık başına gidecek. Türkiye geneli AK Parti belediye başkan adayları 2024 kesin listesi yakından takip ediliyor. AK Parti Balıkesir büyükşehir belediye başkan adayı olmak üzere 81 ilin AK Parti belediye başkan adayları kesin listesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanmakta.

İşte Yerel seçim 2024 belediye başkan adaylarına ilişkin detaylar.

YÜCEY YILMAZ'IN RAKİBİ YOK

yucel-ylimaz-erdogan-tayyip

2024 Yerel seçimlerine kısa bir süre kala Türkiye geneli AK Parti belediye başkan adayları tam listesi temayül yoklamaları sonrası hız kazandı. Avlu Kongre ve Kültür Merkezi'nde büyük coşkuyla gerçekleşen temayül yoklamasında partililer, Balıkesir Büyükşehir ve ilçe belediye başkanları için oy kullanmıştı.

Başkan Yücel Yılmaz'ın rakipsiz olduğu temayülde, AK Parti'nin eski-yeni il, kadın, gençlik kolları başkan ve yöneticileri, meclis üyeleri, belediye başkanları gönüllerindeki başkan adayları için tercihlerde bulunmuştu. 

ARALIK AYI SONUNA
KADAR HEPSİ AÇIKLANACAK

yucel-yilmaz_rte

Her seçimde büyük bir zaferle çıkan AK Part 2024 yerel seçiminde çıkaracağı Türkiye geneli belediye başkan adayları merak uyandırma devam ediyor. Özellikle de AK Parti İstanbul Büyükşehir belediye başkan adayı ile Ankara AK Parti büyükşehir belediye başkan adayı kim olacak sorusunun yanında AK Parti büyükşehir beledİYe başkan adayları yine vatandaşların gündeminde yer almayı sürdürüyor.

SON KARARI ERDOĞAN VERECEK

AK Parti'de  aday belirleme süreci devam ediyor. Temayül yoklamasının ardından kamuoyu yoklamalarından da ele edilen sonuçlar komisyonlar tarafından en ince ayrıntısına kadar değerlendiriliyor. Başkan adaylarıyla ilgili son kararı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlık yaptığı komisyon verecek. AK Parti'de adayların 15 Aralık'tan itibaren netleşmesi bekleniyor.

KULİSLERDEKİ İLK İSİMLER

yasin-sagay-tayyip-erdogan

AK Parti belediye başkan adayları 2024 listesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından önümüzdeki günlerde açıklanması bekleniyor.

Refik Gündoğan, Genel Sekreter Yardımcısı oldu Refik Gündoğan, Genel Sekreter Yardımcısı oldu

İlk kulis bilgilerine göre, AK Parti’nin netleşen muhtemel büyükşehir adayları

Antalya: Hakan Tütüncü

Balıkesir: Yücel Yılmaz

İstanbul: Murat Kurum

Gaziantep: Fatma Şahin

Şanlıurfa: Mehmet Canpolat

#AKParti Büyükşehir belediye başkan adaylarını önümüzdeki hafta içerisinde açıklanması ve  9 Ocak 2024 günü ise Ankara'daki toplantıyla tüm adayların kamuoyuna ilan edilmesi bekleniyor.

MHP'YE BIRAKILACAK
BELEDİYELER NETLEŞİYOR

Bu arada, Balıkesir'de Gömeç ve Susurluk'ta MHP adaylarının desteklenmesinin gündeme olduğu öğrenildi. Bandırma ve  Balya'nın da  bırakılmak istendiği, ancak MHP Balıkesir il yönetiminin buna sıcak bakmadığı, Gömeç'te kararlı olduğu bilgisine ulaşıldı. 

2024 yerel seçimleri AK Parti belediye başkan adayları tam liste açıklanır açıklanmaz, tüm illerin belediye başkan adaylarını balikesirim.net'ten öğrenebilirsiniz.

Editör: Macit ERMİŞ