CHP’de eski AK Partili Mesut Akbıyık’ın Karesi Belediye Başkan adayı gösterilmesi ile ilgili tartışmalar sürerken, İl Gençlik Kolları Başkanlığı yapan, üç dönem Karesi İlçe Yönetim Kurulu’nda görev alan Gökhan Karcı partisinden istifa etti.

Mesut Akbiyik Adra

İstifa kararını daha önce aldığını ancak ‘kesin ihraç istemi’ ile verildiği disiplin soruşturmasının kararını beklediğini açıklayan Karcı, soruşturmadan ceza almadan aklandığını vurguladı. Kendisini istifa sürecine getiren bir çok konu olduğunu söyleyer Karcı, “Temel sebep CHP’nin her geçen gün daha da sağcılaşmasıdır. Her şeyden öte ortada parti denilecek bir ideoloji kalmadığını görüyorum, sadece koltuklarını ve rantlarını korumak için her yolu mübah gören bir güruhun kavgası var. Kafamı yastığa rahat koymak, yarın çocuklarımın gözlerine acı dolu gözlerle bakmamak, bu çirkin gidişin bir payı olmamak, muhafazakarlaşan CHP ile birlikte egemenlerin değirmenine dolaylı da olsa su taşımamak için istifa ediyorum. “ dedi.

İSTİFA İÇİN AKLANMAYI BEKLEDİ

Gökhan Karcı’nın istifa açıklaması şöyle:

Gokhan Karci 1

“Çok küçük yaşlarımdan beri içinde bulunduğum, büyük hayallerle mensubu olduğum, reşit olduğum yaştan beri 11 yıllık üyesi olduğum, sokak sokak mücadele ettiğim, kavgasını ettiğim, mahkemelerde yargılandığım, İlçe Gençlik Kolları Başkan Yardımcılığı İl Gençlik Kolları Başkanlığı üç dönem İlçe Yöneticiliği, Gençlik Kolları Genel Merkezi listelerinde görev yapmış olduğum, bana çok sayıda güzel insanla rastlaşma, tanışma imkanı sunan Cumhuriyet Halk Partisi’nden bugün itibari ile istifa ediyorum.
Bu kararı çok daha önce almış olmama rağmen ‘kesin ihraç istemi’ ile verildiğim disiplin soruşturmasının kararını beklemem gerektiğine inandım ve o soruşturmadan da ceza almadan aklandım.”

MUHAFAZAKARLAŞAN CHP İLE EGEMENLERİN
DEĞİRMENİNE SU TAŞIMAK İSTEMİYORUM

“Şahsımı istifa sürecine getiren bir çok nokta oldu, 2023 genel seçimleri süreci ile başlayıp 2024 yerel seçimlerine geldiğimiz şu günlerde partinin benim düşüncelerimin aksinde kaldığını, beni temsil etmediğini ve her geçen gün daha da sağcılaşması temel sebeplerdendir. Her şeyden öte ortada parti denilecek bir ideoloji kalmadığını görüyorum, sadece koltuklarını ve rantlarını korumak için her yolu mübah gören bir güruhun kavgası var. Sosyal demokratlığın üstünde çıkmasını beklediğimiz parti sosyal demokrasinin dahi bir hayli uzağında.

Meclisi topladı, İstiklal Madalyası startı verdi Meclisi topladı, İstiklal Madalyası startı verdi

Listelerinde Akp ve cemaat artıklarının bulunduğu ve bu kişilerin eller patlarcasına alkışlarla karşılandığı yerde durmayı kendime zul sayarım. Kalıp mücadele etmeliyiz gibi süslü kelimelere olan inancımı yitirdim, kalırsak çark birileri adına hep dönüyor.

Sözü fazla uzatmadan, kafamı yastığa rahat koymak, yarın çocuklarımın gözlerine acı dolu gözlerle bakmamak, bu çirkin gidişin bir payı olmamak, muhafazakarlaşan CHP ile birlikte egemenlerin değirmenine dolaylı da olsa su taşımamak için istifa ediyorum."

Kaynak: balikesir24saat
Editör: Macit ERMİŞ