Son 5 yıldır Başkan Yücel Yılmaz’ın yönettiği Fırıntaş AŞ, bünyesine kattığı birçok yeni hizmet ve işletmeyle çağ atlayarak Balıkesir’de en çok vergi ödeyen 5’inci şirket oldu.

Firintas Yucel Yilmaz Oktay Akbaba

Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi dönemin son toplantısını gerçekleştirdi. Her bir meclis üyesine teşekkür edilerek tek tek plaket verilen toplantıda, Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz bu dönemde belediye şirketlerini oldukça güçlü bir hale getirdiklerini açıkladı. BALTOKun, devlet işlerinin ihalesine girmeye başladığını ifade eden Başkan Yücel Yılmaz; Belediyenin işlerini de yapar hale geldiğini ve Bandırma’daki sanat merkezinin ihalesini kazandığını söyleyerek BALTOK Yönetimini tebrik etti. Fırıntaş’ın da Balıkesir’in vergi rekortmeni ilk 5 şirketinden biri olduğunu müjdeleyen Başkan Yücel Yılmaz, katkı sunan ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

AKILCI VE YENİLİKÇİ
YATIRIMLARLA ÇAĞI YAKALIYOR

Firintas Yucel Yilmaz Oktay Akbaba1

1980 yılında uygun fiyatlı ve kaliteli ekmek üretmek amacıyla Balıkesir halkı ve Balıkesir Belediyesi tarafından kurulanan Fırıntaş, günümüzde Başkan Yücel Yılmaz’ın vizyonuyla şehrin en yüksek vergi ödeyen 5 şirketinden biri haline geldi. Fırıntaş, son 5 yılda bünyesine kazandırılan; kafeler, restoranlar, sosyal tesisler, oteller, sahil işletmeleri, hafriyat çalışmaları ve Katı Atık Entegre Tesisi ile şehir ve ülke ekonomisine büyük katkı sunuyor.

Akılcı ve yenilikçi yatırımlarıyla çağı yakalayarak şehrin tümüne hitap eden; kaliteli, nitelikli, güvenli alanlar yaratan ve Balıkesir halkına uygun fiyatlı hizmet üreten Fırıntaş, her geçen gün daha da büyüyerek şehrin en önemli marka değerlerinden biri olmayı sürdürecek.

FIRINTAŞ HAKKINDA..

Firintas Yucel Yilmaz Oktay Akbaba1 (2)

Balıkesir halkı ve Balıkesir Belediyesi birleşerek, Bahçelievler Mahallesi Atatürk Caddesi No:2/A adresinde FIRINTAŞ TERMAL TURİZM ULAŞTIRMA İNŞAAT GIDA SANAYİ TİCARET A.Ş. ‘yi kurmuştur.  

1980 yılında ekmek üretmeye başlayan Fırıntaş Termal Turizm Ulaştırma İnşaat Gıda Sanayi Ticaret A.Ş.  35 Yıldır   Balıkesir halkının sağlıklı, kaliteli, hijyenik ve ucuz ekmek ihtiyacını karşılamak için, ekmek üretimini yapmak ve ekmekçilik sektöründe yeniliklerin öncüsü olarak hizmet sağlamayı kendine amaç edinmiştir.  

2000’li yıllarda Garaj Şubesi, Çardaklı Şubesi ve Karizma şubelerini hizmet açmış, 2005 yılında Fırıntaş A.Ş. bütün fırınlarını daha iyi hizmet vermek için tek çatı altında Bahcelievler Mahallesi Atatürk Caddesi No:2/A adresinde toplamıştır.  

2014 yılından itibaren, FIRINTAŞ A.Ş. kendini yenileme çalışmalar kapsamında, ekmek üretiminin yanında, Bünyemizde; Engelsiz Yaşam Parkı, Çevre Eğitim Parkı, Şehitlik Parkı Çay Bahçesi ve Kır Kahvesi, Cafe Karesi AVM, Cafe Terminal-1 ve Terminal-2 işletmeye başlamıştır. 

Balıkesir Belediye Mezbahası yeniden açıldı Balıkesir Belediye Mezbahası yeniden açıldı

2015 yılı sonlarında Çocuk Köyü açılmıştır. 2016 yılında unvan değişikliğine gidilmiş olup, BALIKESİR GAYRİMENKUL YATIRIM VE GIDA A.Ş. (BAGYAŞ) tescil edilmiştir. BAGYAŞ olarak, 2016 yılında da kendini yenileme çalışmalarına tüm hızıyla devam etmiş olup, Temmuz 2016 yılında Organize Sanayi Bölgesinde kurulmuş olan Ekşi mayalı ve el değmeden ekmek üretimlerine tesisle beraber endüstriyel fırıncılık başlamıştır. 

2016 yılı Temmuz döneminden itibaren Susurluk Sosyal tesislerinin işletmesini yapmaktadır. Ağustos 2016 döneminde Karesi ve Altıeylül ilçe belediye sınırları dahilinde 2 adet Hafriyat Sahalarının işletilmesine başlanmıştır.  

2017 yılı yatırımları çerçevesinde Meydan Cafe, Avlu Cafe, Su Sporları ve artan talebe cevap vermek amacıyla; üretim kapasitesini artırma yönünde, OSB ‘deki üretim tesisimizde montaj çalışmaları devam etmektedir.  

2018 yılı yatırımları çerçevesinde Değirmen Cafe Temmuz ayında işletmeye başlatılmıştır. Bahçelievler Satış Şubesinde tadilat ve yenileme çalışmaları devam etmekte olup, Mart-2019 tarihinde işletmeye başlanacaktır. 

2019 Yılında OSB ‘de bulunan ekmek üretim tesisimizde 4 fırın ile üretim kapasitesi arttırılarak , günlük ortalama 37.148/42.000 adet ekmek üretilmeye başlanmıştır. Ekim 2019 Tarihinde 64.814,65 m² yüzölçümlü alanda Bandırma ilçesinde Hafriyat sahalarının işletmesi şirketimize verilmiştir. Ekmek Satış Bayii sayımız 35 den 47 adet e çıkarılmıştır. Ayrıca 3 ayrı ilçemizde de Ekmek Satış Büfemiz aktif hale getirilmiştir. 

Editör: Macit ERMİŞ