Balıkesir'de düzenlenen fuhuş operasyonunda, yurt dışından getirilerek para karşılığı fuhuş yaptırılan kadınlar ile bunları pazarlayan ve ilişkiye giren kişiler suçüstü yakalandı.

Operasyonla ilgili Balıkesir Valiliğinden yapılan açıklama şöyle:

SON BAHAR OPERASYONU

Sındırgı ilçesinde yabancı uyruklu bayanları fuhuş amaçlı pazarlayan şahıslara yönelik yapılan teknik takip sonucunda; yurt dışından temin ederek Sındırgı ilçesine getirip kendilerine ait ikametlerde barındırarak buldukları müşterilere "Banyolu ve Banyosuz"  şeklinde seçeneklerle ve bu seçeneklere göre değişen ücretler karşılığında fuhuş amaçlı pazarlayan, tedarik eden, barındıran ve fuhuş yapmalarının yolunu kolaylaştıran,  10 şüpheli şahıs tespit edildi.

"SON BAHAR" adı altında polis tarafından yapılan eş zamanlı operasyon kapsamında fuhuş amaçlı pazarlanan  3 yabancı uyruklu bayan bu bayanları fuhuş amaçlı pazarlayan 10 erkek şüpheli şahıs yakalanarak gözaltına alındı.  1 firari şüphelinin yakalanmasına yönelik çalışmalar devam ediyor. 

Şüphelilerin ev ve araçlarında yapılan aramalarda; 1 adet Kuru Sıkı Tabanca, 2 adet Av Tüfeği ve bunlara ait 25 adet Fişek fuhuş suçundan elde edildi.  Bununla birlikte, 2 bin 100 dolar, 2 bin 105 Türk Lirası para ve çok sayıda farklı nitelikte ilaçlar elde edilerek el konuldu.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.