Avrupanın en büyük e-ticaret ve ihracat etkinliklerinden biri olan World Ecommerce Forum (Worldef) kapılarını açıyor. Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) koordinasyonunda Güney Marmara Bölgesi firmaları ve kooperatifler de Worldef’e katılarak ürünlerini sergileme, e-ticaret ve ihracata ilişkin aktörlerle tanışma ve mevcut işbirliklerini artırma fırsatı yakalayacak.

8-10 Haziran tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezinde e-ticaret ve e-ihracat konuları kapsamında düzenlenen foruma 41 ülkeden 100 binin üzerinde ziyaretçi katılması bekleniyor. 500’ün üstünde konuşmacının yer aldığı fuarda aynı zamanda 400 stant ve 200’ün üzerinde bire bir görüşme yapılabilecek masanın olması planlanıyor.

E-İhracat Sektörünün Gelişmesi İçin Sektörün Öncüleri Bir Araya Geliyor

Wordef-abdullah-guc

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü koordinasyonunda çalışmalarını yürüten Güney Marmara Kalkınma Ajansı, Wordef’te Güney Marmara Bölgesinden firmaları ve kooperatifl temsilcilerini bir araya getirerek e-ticaretin geleceği, yenilikçi teknolojiler ve global iş birlikleri gibi konularda fikir alışverişinde bulunmalarını sağlayacak. 9. Salon A 69-73 nolu stantlarda yer alarak foruma katılım sağlayan GMKA firma ve kooperatiflerden ziyaretçilerini ağırlayacak.

3 gün boyunca fuar alanında düzenlenen paneller ile e-ticaret/ihracatın sorunları, yol haritaları, gelecek projeksiyonları konuşuluyor olacak. Bilgi ve deneyim paylaşımı için mükemmel bir alan tanıyan Worldef, Türkiye’nin geleceğinde önemli bir paya sahip olacak olan e-ihracat sektörünün gelişmesi için sektörün öncülerini bir araya getirecek.

Vefa Ödülleri Sahiplerini Buldu

Worldef ayrıca bu kez bu kez “Vefa Ödülleri” ile ekosistemde yine bir ilki gerçekleştirdi. Açılıştan bir gün önce Türkiye’nin önde gelen e-ticaret firmalarını ve özel misafirlerini Gala Gecesinde ağırladı. Sektörün en parlak yıldızlarının bir araya geldiği bu özel etkinlik, açılış konuşmaları ile devam etti ve Worldef Vefa Ödülleri sahiplerini buldu.

Editör: Macit ERMİŞ