BALIKESİR Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akının Danışmanı Gökhan Sarı istifa ettiğini basın açıklaması yaparak kamuoyu ile paylaştı.

İstifa kararını "Balıkesir kamuoyuna" adı altında duyuran Gökhan Sarı'nın açıklaması aynen şöyle:

Gokhan Sari

Balıkesir'de art niyetli olduğunu değerlendirdiğim bir kaç yerel basın ve onların servis ettiği bir kaç ulusal basın organı, toplumu yanlış ve eksik bilgilendirerek, şahsım üzerinden Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı ve Balıkesir Milletvekilinin yıpratılmaya çalışılması ve haksız iddialar ile gündemin sürekli meşgul edilmesi şahsımı ziyadesi ile üzmüştür.

Üzerimizden yürütülen yanlı ve yanlış propagandaya açıklık getirmek maksadıyla kendimi açıklama ihtiyacı hissettim;

Ben Balıkesirli Doç.Dr.(E)J.Alb.Gökhan SARI.

> Balıkesir Atatürk İlkokulu ve Karesi Ortaokulunda, Maltepe Askeri Lisesinde, Kara Harp Okulunda okudum. Yüksek Lisansımı Yeditepe Üniversitesi ve Doktoramı Gazi Üniversitesinde tamamladım. Aynı alanda doçent oldum. Yurt içinde ve yurt dışında aldığım eğitimler dışında yurt içinde ve dışında da eğitimler verdim. İyi derecede İngilizce ve İtalyanca biliyorum.

Başkan eşinden hayvanseverlere önemli müjdeler Başkan eşinden hayvanseverlere önemli müjdeler

> Jandarma subayı olarak birçok yerde tim, bölük ve tabur komutanlıkları yaptım. Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisinin kuruluşunda, Güvenlik Bilimleri Enstitüsünün Kuruluşunda, Jandarma Astsubay Meslek Okulunun yeniden teşkilatlanmasında proje koordinatörü ve/veya ekip koordinatörü görevlerinde bulundum. Ayrıca Azerbaycan Dahili Koşunlar (Jandarma) Harp Okulu’nun dört yıllık eğitime geçirilmesinde Okul Komutanı danışmanı ve öğretim başkanı görevlerini icra ettim. 2020 yılında kardeşimin CHP Balıkesir İl Başkanı olması sebebiyle maruz kalmaya başladığım mobing sürecinin sonunda istifa etmek zorunda kaldım.

> Akademik olarak yayınlanmış birçok kitap, makale, bildiri, çeviri, konferans gibi ulusal veya uluslararası yayınlarım bulunmaktadır. Güvenlik Bilimleri Dergisinin Kurucu editörüyüm. Akademik çalışmalarımdan dolayı 2020 yılında Üniversitelerarası Kurul tarafında doçent ünvanı ile taltif edildim.

> Kendi isteğim ile emekli olduktan sonra özel bir eğitim danışmanlık şirketinde danışmanlık hizmeti yürüttüm.

Seçime yönelik olarak ise; Balıkesir’de 31 Mart 2024 tarihinde yapılan belediye seçimleri öncesinde 6 (altı) aylık süre ile ve tamamen gönüllü olarak Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın Akademik Kurulu ve proje ekibinde, Seçim Koordinasyon Merkezi’nde ve seçim alanlarında gecemizi gündüzümüze katarak yaptığımız çalışmalar neticesinde Balıkesir Büyükşehir belediyemiz 78 yıl sonra ilk defa CHP’ye geçmiştir.

Seçimin kazanılması sonrasında ise; Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanımın ricası ile öncesinde başlamış olduğumuz projeleri hayata geçirmek için hiçbir maddi kaygı düşünmeden (danışmanlık görevi süresince emekli maaşım kesilmektedir) bana tevdi ettikleri danışmanlık görevini kabul ettim. Danışmanlık görevimin çerçevesi de "Projeler ve Akademik" konular ile sınırlıydı.

Bu arada Balıkesir Milletvekilinin ağabeyi olmam sebebiyle; sanki bilgi, beceri ve yetkinliğim yetersizmiş gibi ve hatta öncesinde seçim sürecinin bir parçası değilmişim gibi gösterilerek, özellikle Cumhuriyet Halk Partisinin Belediye Başkanlığı makamı ve Milletvekilliği makamı üzerinden kurgulanan senaryo ile hedef alınması çok üzücüdür. Seçim öncesinde Balıkesir Halkının aklını “Sahte Ahmet AKIN” adayı çıkararak karıştırmaya kalkanlar ile bugün bu yaygara ile halkın aklını karıştırmaya çalışanlar aynı zihniyetin parçalarıdır. Kişisel menfaat hesabında olan ve liyakatsiz olduğunu değerlendirdiğim bir kısım medya organına, Balıkesirli hemşerilerimizin günü geldiğinde gereken dersi vereceğinden eminim.

Yukarıda kısaca özetlediğim kişisel gerekçelerim dışında Sayın Belediye Başkanım ve Sayın Balıkesir Milletvekilinin bu süreçte bu tür yayınlar ile zarar görebileceği düşüncesiyle; Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanım tarafından bana 18.04.2024 tarihinde tevdi edilen “Danışmanlık” görevimden 30.04.2024 tarihinde istifa ettiğimi kamuoyuna saygı ile duyururum.

Yürütülen bu algı operasyonuna itibar etmeyen, dürüstlüğümüzü, çalışkanlığımızı bilen ve bu süreçte desteğini esirgemeyen dostlara; arayarak veya mesaj atarak bizi destekleyen, gururlandıran ve onurlandıran hemşerilerimize de ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum."

Editör: Macit ERMİŞ