Almanya Balıkesirliler Derneği Gençlik Kolları Türkiye’ye 2. gezisini düzenledi. Gezi grubu Almanya’nın Köln Şehrinden İstanbul’a uçtu. 33 genç ve dernek yöneticileri, otobüsle Edirne’ye ardından Çanakkale Şehitliğini rehber eşliğinde ziyaret etti. Daha sonrasında Balıkesir’e hareket eden kafile, Havran’lı Seyit Onbaşı’nın kabrini de ziyaret ederek kabri başında dua etti.

33 genç ve dernek yöneticileri, Balıkesir’de de tarihi yerleri gezme fırsatı buldu.  Altıeylül Belediyesi’nin yapmış olduğu eserleri gezme şansı bulan gençler; Altıeylül Belediyesi ‘Eser Belediyeciliği’ anlayışıyla yapmış olduğu Konakpınar Gençlik Merkezi’nde gurbetçi gençleri ağırlayarak güzel bir gün geçirmelerini sağladı.

thumbnail_ALMANYA’DAN GELEN GENÇLER ALTIEYLÜL’DE AĞIRLANDI (9)

İlçe ziyaretlerinde bulunan gurbetçi gençler Altıeylül Belediyesi Gençlik Spor Müdürlüğü’nün koordinesinde Sultan Abdülhamid Han Gelişim Merkezi’ni, Gazi Mustafa Kemal Atatürk Yaşam Kompleksi’ni ve akşamda Konakpınar Gençlik Merkezi’ni gezme fırsatı buldu. Gençler daha sonrasında Konakpınar Gençlik Merkezi’nde konaklayarak günün yorgunluğunu attı.

GENÇLER ALTIEYLÜL BELEDİYESİ’NİN KONAKPINAR GENÇLİK MERKEZİ’NDE KONAKLADI

ALMANYA-gec

Sultan Abdülhamid Han Gelişim Merkezi’ni, Gazi Mustafa Kemal Atatürk Yaşam Kompleksi’ni gezme fırsatı bulan gurbetçi gençler, “Her ne kadar Almanya’da yaşasak da memleketimizde, ülkemizde olmanın mutluluğunu yaşadık. Altıeylül Belediyesi’nin yapmış olduğu eserleri gezme fırsatı bulduk. Altıeylül Belediyesi’ne bağlı Gençlik Spor Müdürlüğü tarafından Konakpınar Gençlik Merkezi’nde hem ateş yaktık, hem de ateş başında ülkemizin güzel eserlerini söyleme fırsatı bulduk” diye konuştu.

“BİZLERİ EVİMİZDE HİSSETTİREN BAŞKANIMIZ HASAN AVCI’YA TEŞEKKÜR EDERİZ”

10.10. Dünya Balıkesirliler Günü münasebetiyle düzenlenen etkinliklere de katılım sağladıklarını ifade eden gurbetçi gençler, “Dünya Balıkesirliler günü münasebetiyle yapılan korteje katılım sağladık. Balıkesir’de olmaktan çok büyük mutluluk duyduk. Özellikle bizleri Konakpınar Gençlik Merkezi’nde ağırlayarak bizlerin yanında olan ve bizleri evimizde hissettiren Altıeylül Belediye Başkanımız Hasan Avcı’ya teşekkür ederiz” dedi.

Editör: Macit ERMİŞ