AK Parti, İstanbul'un nüfus yoğunluğunu azaltmak için düğmeye bastı. AK Parti olası İstanbul depremi ve yerel seçimlere dönük İstanbul için özel bir çalışma yürütüyor. Her gün daha da kalabalıklaşan İstanbul nüfusu için kalıcı çözümler hedefleyen AK Parti yönetimi emekli olan vatandaşların memleketine dönmesi için bir çok konuda teşvik paketi açıklayacak.

balikesir-camlik

AK Parti yönetimi, İstanbul'da yaşanacak olası Marmara depremi ve yerel seçimin kazanılması için projeler üretmeye devam ediyor. Kurul daha önce de İstanbul'un önemli sorununu gündeme getirmişti. Söz konusu sorunların başında gelen göçmenler ve sokak hayvanları ile ilgili önerilerin hayata geçirilmesi için bakanlıklar ve İstanbul Valiliği arka arkaya adımlar atmaya başladı. 

SON DOKUNUŞU ERDOĞAN YAPACAK!

AK Parti'nin önümüzdeki günlerde İstanbul projeleriyle ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan'la görüşeceği gelen kulis bilgileri arasında. AK Parti kurulu, İstanbul'un nüfus yoğunluğunun azaltılması için hazırlanan proje önümüzdeki günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a da sunulacak. Erdoğan'ın talimatları ile son şeklini alıp hayata geçirilecek.

İŞTE TERSİNE GÖÇ PROJESİ!

Tersine göç projesinin hedef kitlesi emekliler. İstanbul'da yaşayan fakat bahar aylarında memleketlerine giden ve yılın belli bir bölümünü orada geçiren emekliler tersine göç projesinin öncelikli gurubu. 

TEŞVİK SUNULACAK

AK Parti yönetimi tersine göç için bazı teşvik politikaları devreye sokacak. Söz konusu teşvik programında emekli evini taşırsa elektrik, su parası alınmaması ya da az alınması, belli vergi teşvikleri, nakit para verilmesi gibi projeler masada. 

İSTANBUL İÇİN ÖZEL ÇALIŞMA

AK Parti Ar-ge Başkanlığı, İstanbul seçmenini analiz eden bir kamuoyu araştırması hazırladı. İstanbul'da yaşayan seçmen profili çıkarıldı. Hangi şehirden geldiğinden, hangi motivasyon ile oy kullandığına kadar bakıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a da sunulacak araştırmaya göre İstanbul'da gösterilecek adaydan yapılacak propaganda çalışmalarına kadar birçok konuda yol haritası hazırlanacak.

balikesir-bORA

(Kaynak:TRHABER)

Editör: Macit ERMİŞ