CHP Altıeylül İlçe’nin önceki dönem başkanı Hakan Şehirli, Altıeylül Belediye Başkanlığına talip oldu.  Şehirli, 5 yıl ilçe başkanlığını yaptığı CHP Altıeylül İlçe Örgütüne bu kez belediye başkan aday adayı olarak geldi ve başvuru evraklarını ilçe başkanı Sinan Ayhan‘a teslim etti.

HAKAN-SEHIRLI-AD

Çok sayıda partilinin de katıldığı toplantıda konuşan Şehirli, “CHP’nin Balıkesir Merkez’deki makus talihini yıkmak için yola çıkıyoruz. Altıeylül’ü bizim gücümüzle CHP yönetsin.” dedi.

Şehirli Altıeylül’deki toplantının ardından İl Başkanı Erden Köybaşı‘nı da ziyaret edip, adaylığı ile ilgili bilgi verdi.

HAKAN ŞEHİRLİ
NEDEN ADAY OLDU?

Hakan Şehirli’nin aday adaylığı açıklaması şöyle:

CHP Altıeylül 4. Olağan Kongresi’nin açılış konuşmasında dediklerimi, kongreye katılanlar hatırlayabilir. Ne demiştik?

Bu bir bayrak yarışı; Biz 2018’de bir yola çıktık ve bayrağı bizden sonra gelenlere devrettik. Yeni yollarda, yeni başarılarda ve aydınlık bir gelecekte görüşmek üzere dedik.

Aydemir: Çiftçinin Hayalleriyle Oynama Ahmet Akın Aydemir: Çiftçinin Hayalleriyle Oynama Ahmet Akın

İşte bugün; sizlerle birlikte yeni bir yola çıkıyoruz. Sizlerle yeni başarılar kazanmak, aydınlık bir gelecek yaratmak için.

Günümüzde iktidara sahip olanlar gaflet, dalalet ve hatta hıyanet içindedirler. Üstüne üstlük bu iktidar sahipleri şahsi menfaatlerini, müstevlilerinin siyasi emelleriyle tevhid ettiler. Hal böyle olunca da milleti fakr-ü zaruret içinde harap ve bitap duruma düşürdüler.”

“Milleti düştüğü bu durumdan çıkarmak için yola çıkıyoruz.
Altıeylül’ü sosyal belediyecilikle tanıştırmak için yola çıkıyoruz. Gençlerimize gençliğini yaşatabilmeyi, kadınlarımızı cinsiyet ayrımcılığından kurtarabilmeyi, Devletine ve vatanına yıllarca hizmet eden emekliyi emekleten zihniyeti yıkabilmeyi, emeğiyle ekmeğini kazanmaya çalışan işçinin hakkını vermeyi zul gören düşünceye karşı durabilmeyi, köylü kentli şehirliyi bir tutabilmeyi başarmak için yola çıkıyoruz. CHP’nin Balıkesir Merkez’deki makus talihini yıkmak için yola çıkıyoruz.”

“ALTIEYLÜL’E EN İYİSi YARAŞIR”

HAKAN-SEHIRLI-AILE

“Yaklaşık 1000 km2’lik yüzölçüme sahip 81 kırsal ve 13 merkez mahallesi bulunan Altıeylül’e yönetimlerin en iyisi yaraşır.
Tarımından hayvancılığına, ticaretinden sanayisine, tarihinden turizmine potansiyeli bulunan Altıeylül’e yönetimlerin en iyisi yaraşır.
Adam kayırmayan, bütçesini savurmayan, ülkemizi parti devleti yaptıkları gibi, şehrimizi parti ilçesi yapmayan bir yönetim yaraşır.
Herkese ve her keseye eşit mesafede duran, maddiyatın değil liyakatin esas olduğu bir yönetim yaraşır.
Kuvva-i Milliye ateşini yakan, adını kurtuluş gününden alan Altıeylül’e yönetimlerin en iyisi yaraşır.”

“ALTIEYLÜL’Ü BİZİM GÜCÜMÜZLE CHP YÖNETSİN”

“İşimiz zor, yolumuz uzun.
Emsallerinden biliyoruz muhalefet belediyelerinin iktidarın mobingine uğradığını, elini kolunu bağlamaya çalıştığını, vatandaşını düşünmeyip belediyelerimize zulmettiğini.
Bunları bilerek yola çıkıyoruz ve umudumuzu yitirmiyoruz.
Biliyoruz ki ‘Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır.’  Ben umudumu yitirmedim; görüyorum ki sizler de umudunuzu yitirmemişsiniz.
Sizdeki ümidin, bendeki azim ve kararlılıkla birleştiğini gördüğüm için, bugün burada Altıeylül Belediye Başkan aday adaylığımı açıklıyorum.
Haydi dostlar birlik ve beraberlik kader-i ilahiden gayri herşeyi yensin, Altıeylül’ü bizim gücümüzle CHP yönetsin.”

Editör: Macit ERMİŞ