Diyanet İşleri Başkanlığı İl Müftü Yardımcıları ve İlçe Müftü atamalarını açıkladı.

Balıkesir merkez ilçe Karesi Müftüsü Hasan Canlı, Bursa Müftü Yardımcılığına getirildi.

Üç yıldır Balıkesir'de görev yapan Hasan Canlı, şehir insanlarının saygı duyduğu bir isim idi. 

Bu arada, Karesi İlçe Müftülüğüne ise İzmir Karşıyaka İlçe Müftüsü İsa Gürler atandı.

HASAN CANLI KİMDİR?

Hasan Canli Muftu

1973 yılında Balıkesir İli Dursunbey İlçesi Adaören Mahallesinde dünyaya geldi.İlköğretimini Adaören mahallesinde, İmam Hatip Lisesi Eğitiminin ilk 4 yılını Dursunbey İmam Hatip Lisesi'nde son 3 yılını Balıkesir Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde, İlahiyat Eğitimini Bursa Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde tamamlamıştır.2009 yılında Diyanet İşleri Başkanlığı Haseki Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nde İhtisas Eğitimini tamamlamıştır.Arapça ve Fransızca bilmektedir.

2002 yılında Diyanet İşleri Başkanlığı çatısı altında İmam Hatip olarak Dursunbey'de göreve başlayan Hasan CANLI 11.04.2014 tarihine kadar İmam Hatip ve Müezzin Kayyım olarak yurtiçi ve yurtdışı çeşitli görevlerde bulunmuştur.

Ata Emre'nin katiline müebbet, babaya beraat Ata Emre'nin katiline müebbet, babaya beraat

11.04.2014 yurtdışı dönüşü sırasıyla Kilis Polateli İlçe Müftüsü, Denizli Kale İlçe Müftüsü, Denizli İl Müftü Yardımcısı görevlerinde bulundu.

8.03.2021 tarihinde Karesi İlçe Müftüsü olarak göreve başlayan evli ve 2 çocuk babası Hasan Canlı, 1 Temmuz 2024 tarihi itibariyle Bursa Müftü Yardımcılığına atandı. 

Hasan Canli Muftu1

Balıkesir merkez ilçe Karesi Müftüsü iken, Bursa Müftü Yardımcısı olarak atanan hemşehrimize yeni gorev yerinde başarılar diliyoruz.

İSA GÜRLER KİMDİR?

Isa Gurler Karesi Muftusu

1961 yılında Manisa'da doğdu. İlköğretim ve Hafızlık Eğitimini Manisa'da tamamladı. 1979 yılında Manisa İmam-Hatip Lisesi'ni bitirdi. İmam Hatip Lisesini bitirdikten sonra Manisa Merkez Hüsrev Ağa Camii'nde Müezzin-Kayyım olarak memuriyet hayatına başladı.

1983 yılında 9 Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesini bitirdi. 1986-1989 yılları arasında Haseki Eğitim Merkezi'nde V. Dönem Müftüler ve Vaizler İhtisas Kursunu bitirdi ve Muğla İli Datça İlçe Müftüsü olarak atandı. Daha sonra sırasıyla Manisa İli Gördes, İstanbul Üsküdar, İstanbul Eyüp ve İstanbul Bahçelievler, İstanbul Gaziosmanpaşa İlçe Müftülüğü görevlerinde bulundu.

23 Ekim 2017 tarihinde Karşıyaka İlçe Müftülüğü'ne atanan evli ve 2 çocuk babası  İsa GÜRLER, 1 Temmuz 2024 tarihi itibariyle Karesi İlçe Müftüsü oldu

Editör: Macit ERMİŞ