İYİ Parti Balıkesir İl Başkanı Hasan Fehmi Yörük, 31 Mart 2024 yerel seçimleri sonuçları ile ilgili değrelendirmesinde, yaşanan büyük hüsranla ilgili çok samimi açıklamalarda bulundu. Seçimlere ittifak yapılarak girilmemesi üstü kapalı olarak eleştirdiği açıklamasında Yörük, "Biz genel merkezimize uyarılarımızı yaptık. Alınan karara da saygı duyarak, parti kimliğimize uygun bir tutum izledik." dedi.

Hasan Fehmi Yörük'ün değerlendirmesi şöyle: 

meral-aksener-balikesir-b

"31 Mart 2024 gecesi bir devrin kapanışına tanık olduk.

Milletimiz sandığa gitti ve oemokrasiyi yok sayan, hukuku ayaklar altına alan, ne var ne yoksa satan, ülkeyi yolsuzluk, yoksulluk ve borç batağına sokan ve kendine parmak sallayan anlayışa, büyük bir ders vererek, feraset, basiret ve asaletini bir kez daha gösterdi.

Büyük bir iyi niyet, samimiyet ve gayretle Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Sayın Turhan ÇÖMEZ ve tüm Belediye Başkan Adaylarımızın seçilmesi için çok çalıştık…

Halkın tabanda oluşturduğu birlikteliği gördük ve bu konuda genel merkezimize uyarılarımızı yaptık, en fazla belediyeyi alabilmek adına defalarca görüşmeler yaptık…

Genel Merkezimize anlatmaya çalıştık. Sonuç olarak da kurumsal yapımızın aldığı son ve bihayi karara saygı duyarak, parti kimliğimize uygun bir tutum izledik.

Bu süreçte bizi yalnız bırakmayan yol ve dava arkadaşlarıma yürekten teşekkür ediyorum.

Başta İvrindi Belediye Başkanımız Sayın Önder LAPANTA ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Ahmet AKIN olmak üzere, kazanan tüm belediye başkanlarını kutluyor, görevlerinde başarılar diliyorum."

Başkan Akın, müjdeleri ilk ağızdan kendisi iletti Başkan Akın, müjdeleri ilk ağızdan kendisi iletti

İYİ Parti Balıkesir İl Başkanı Hasan Fehmi Yörük'ün samimi açıklamaları parti tabanında takdir topladı. 

Editör: Macit ERMİŞ